Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Co czwarty Polak nie zabezpiecza swojego nowego domu

Liczba kradzieży z włamaniem w Polsce spada, ale wykrycie tego typu przestępstw udaje się jedynie w 36% spraw. Statystyki nie napawają optymizmem, a szanse na odzyskanie skradzionego mienia nie są wysokie. Pomimo tego, jak wynika z danych Oferteo.pl, 26% osób budujących w 2018 roku dom nie zastosowało w nim żadnego zabezpieczenia antywłamaniowego. 

Co czwarty dom nie ma nawet alarmu

Wyniki analizy Centrum Badania Opinii Społecznej ukazują powszechne przekonanie wśród Polaków, że ich miejsce zamieszkania i najbliższa okolica są bezpieczne. Deklaruje tak aż 93% respondentów. Czy przekłada się to na rozwiązania antywłamaniowe stosowane w domach? Według „Raportu o budowie domów w Polsce 2018” Oferteo.pl, największego serwisu łączącego poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, na jakiekolwiek zabezpieczenia antywłamaniowe w swoim domu zdecydowało się 74% badanych.

Statystyki policyjne potwierdzają, że z roku na rok przypadków kradzieży z włamaniem jest mniej. Liczba takich przestępstw spadła z ponad 141 tysięcy w 2007 roku do 65 tysięcy w 2017. Jednocześnie w omawianym okresie wzrosła wykrywalność: z 27% do 36%. Nie zmienia to faktu, że tylko co trzeci poszkodowany ma szanse na odzyskanie skradzionego mienia. 

Jak Polacy zabezpieczają swoje domy?

Polacy, którzy decydują się na zabezpieczenia najczęściej wybierają alarmy (80%), kamery (64%) oraz antywłamaniowe rolety, okna lub drzwi (63%).

Mniej popularne wśród ankietowanych przez Oferteo.pl były zabezpieczenia bram garażowych (31%) czy też pełna obsługa firmy ochroniarskiej (27%).

Smart home w trosce o bezpieczeństwo

60% osób budujących dom w 2018 roku wdrażało w nim urządzenia z kategorii smart home (inteligentnego domu). Wśród tych sprzętów często znajdowały się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, takie jak inteligentne alarmy (70%), kamery monitoringu (47%), bramy garażowe (45%), a także zamki (18%). – Na rynku istnieją firmy, które zajmują się doborem odpowiednich urządzeń, ich rozmieszczeniem w domu i konfiguracją. Warto powierzyć bezpieczeństwo naszego domu profesjonalistom, którzy przedstawią nam najbardziej optymalne rozwiązanie – podsumowuje Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Metodologia badania

Przedstawione w „Raporcie o budowie domów w Polsce” dane pochodzą z analizy ponad 17 tysięcy zapytań ofertowych złożonych w 2018 roku w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące towarów i usług związanych z budową domów oraz z badania ankietowego przeprowadzonego w styczniu 2019 roku metodą CAWI na próbie 600 osób, które w 2018 roku budowały dom.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie. 

 

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Gdzie firmy technologiczne powinny inwestować w Europie? W Polsce!

AktualnościWiadomości

Ekonomistki, prawniczki i humanistki szturmują branżę IT. Pracę oferują im nawet służby specjalne

AktualnościWiadomości

2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie

AktualnościWiadomości

Co Polacy myślą o zakazie handlu w niedzielę

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: