Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWalutyWiadomości

Cena bitcoina spada dwucyfrowo

 

Rollercoaster na rynku kryptowalut: we wtorek rano kryptowaluta Bitcoin początkowo wspięła się na najwyższy poziom cenowy od 4 miesięcy, a następnie ponownie upadła. W godzinach porannych, bitcoin kosztował $ 52600 na  platformie Bitstamp. Po południu jednak rozpoczęło się realizowanie zysków, po czym Bitcoin ponownie spadł o około 15 procent, a czasami nawet spadł poniżej 44 000 $. Bitcoin stracił na wartości około 8000 dolarów w ciągu kilku godzin, co stanowi największą dzienną stratę od czasu krachu pandemii w marcu 2020 r. Cena kryptowaluty jest niezwykle niestabilna: na początku lipca Bitcoin na krótko spadł poniżej 30 000 USD, po czym ponownie wzrósł o około 70 procent.

W związku ze spadkiem cen bitcoina inne kryptowaluty też spadają. Ethereum i Ripple spadły o ponad 20 procent. Dwie kryptowaluty zwielokrotniły swój kurs od początku roku, pozostawiając Bitcoina daleko w tyle. Inwestorzy kryptowalut potrzebują obecnie mocnych nerwów.

Krach cenowy nadchodzi w historyczny dzień dla Bitcoina. Waluta cyfrowa Bitcoin stała się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze we wtorek obok dolara amerykańskiego. Kiedy odpowiednie prawo weszło w życie, państwo Ameryki Środkowej był pierwszym krajem na świecie, który podjął ten krok. Prawo stanowi, że każdy handlowiec, który jest do tego technicznie zdolny, musi zaakceptować Bitcoin jako środek płatniczy. „Inwestorzy wyobrażali sobie, że debiut w Salwadorze będzie inny” – powiedział rynek. Według doniesień wystąpiły problemy z pobraniem portfela „Chivo” w Salwadorze. Ponadto władze na całym świecie mogą zacząć ściślej regulować Bitcoin.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Facebook zmienia szefa technologii

AktualnościWiadomości

TOYOTA GAZOO Racing na Rajdzie Dakar 2022

AktualnościWiadomości

Firmy nie inwestują w narzędzia wspierające pracę zdalną i hybrydową

AktualnościITWiadomości

Packeta pomoże polskim e-commercom w ekspansji zagranicznej

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: