Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

Bob Iger wraca do Disneya

Niespodziewany powrót: w firmie Disney długoletni były szef, Bob Iger, ponownie przejmuje firmę. Disney ogłosił, że Iger zgodził się ponownie objąć prowadzenie przez dwa lata. Wcześniej przez 15 lat był szefem Disneya. Mówiono, że jego następca, Bob Chapek, złożył rezygnację.

Disney odnotowywał ostatnio silny wzrost w ważnej branży przesyłania strumieniowego, ale cierpi z powodu wysokich kosztów. Ostatni kwartalny zysk nie spełnił oczekiwań giełdowych. Następnie Chapek ogłosił środki oszczędnościowe, takie jak zamrożenie zatrudnienia i redukcje zatrudnienia .

Jednak Chapek rozczarował się w tym miesiącu, gdy najnowsze dane biznesowe wykazały ciągłe straty w biznesie streamingowym, w tym w Disney+. Powodem tego są wysokie koszty misternie wyprodukowanych filmów i seriali, które nie zostały jeszcze sprowadzone z wpływów z abonamentu.

W tym roku Disney również stał się celem agresywnych inwestorów, którzy kupują firmy, a następnie domagają się zmian. Czasami miliarder Dan Loeb wzywał do sprzedaży nadawcy sportowego ESPN.

Iger uczynił giganta Disneya jeszcze większym, kupując między innymi firmy stojące za serią „Gwiezdne wojny” i filmami „Marvel”. Chapek, który wcześniej był odpowiedzialny za parki rozrywki, przejął w 2020 roku jako preferowany następca Igera. Ostatnio jednak, według doniesień mediów, byli w sporze.

Nadawca CNBC poinformował, że napięcia zaczęły się wcześnie od wywiadu z Igerem, w którym obiecał wsparcie Chapka w przezwyciężeniu pandemii korony. Jednak nowy szef czuł się protekcjonalnie przez swojego potężnego poprzednika, powołując się na wtajemniczonych. Iger był także głównym przełożonym Chapka jako przewodniczący rady dyrektorów i odszedł z tego stanowiska zaledwie jedenaście miesięcy temu.

„Rada Nadzorcza doszła do wniosku, że w coraz bardziej złożonej fazie transformacji branży Bob Iger ma najlepsze kwalifikacje do przeprowadzenia spółki przez ten kluczowy etap” – powiedziała Susan Arnold, Przewodnicząca Rady Nadzorczej.

Jeszcze w czerwcu zarząd Disneya jednogłośnie głosował za przedłużeniem kontraktu Chapka o trzy lata – pomimo dalszej krytyki jego przywództwa. Przynajmniej podejście Disneya w sporze z aktorką Scarlett Johansson zostało uznane za niefortunne. Pozwała firmę za utracone dochody po tym, jak jej film „Czarna wdowa” został również opublikowany w Internecie podczas pandemii koronowej. Disney odparł, że Johansson otrzymał już 20 milionów dolarów. Spór został rozstrzygnięty poza sądem, ale pozostawił firmę w złym świetle.

Podczas krótkiej kadencji Chapka Disney był również uwikłany w wewnętrzną wojnę kulturową po tym, jak manager został oskarżony o milczenie w sprawie prawa Florydy, które ograniczałoby tematy orientacji seksualnej i tożsamości płciowej na zajęciach. Pracownicy LGBTQ zbuntowali się .

Iger najwyraźniej zwrócił się do pracowników Disneya: „Jestem optymistą” – czytamy w oświadczeniu cytowanym przez agencję informacyjną Reuters. A jeśli jest jedna rzecz, której nauczył się przez wszystkie lata pracy w Disneyu, to to, że pracownicy „osiągają niemożliwe nawet w obliczu niepewności – być może zwłaszcza w obliczu niepewności” – czytamy. Według osoby poufnej zmiana kierownictwa była zaskoczeniem dla pracowników.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: