Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Aktualnościataki cyberCheck PointcyberbezpieczeństwoWiadomości

Badanie: doświadczenie użytkownika końcowego staje się najważniejszym czynnikiem wyboru SASE

Doświadczenie użytkownika końcowego jest główną wartością rozwiązań cyberbezpieczeństwa – wskazało przeszło 70 proc. ankietowanych w zrealizowanym przez Check Point Software badaniu dotyczącym wdrożeń SASE (Secure Access Service Edge). Ankieta przeprowadzona wśród przeszło 600 specjalistów ds. bezpieczeństwa IT podkreśla znaczenie orientacji na użytkownika w korzystaniu z systemów zabezpieczających. Wg MarketsAndMarkets światowy rynek rozwiązań SASE był w 2023 roku wart niecałe 2 mld dolarów, natomiast do 2028 roku powinien wzrosnąć trzykrotnie, do 5,9 mld dolarów.

Badanie miało zapewnić szczegółowe zrozumienie wdrożeń SASE w organizacjach. Jednocześnie ujawniło, że proces pełnej implementacji w większości dużych firm trwa, przy czym szczególne rośnie zainteresowanie rozwiązaniami ZTNA (Zero Trust Network Access) i SWG (Secure Web Gateway). Odzwierciedla to szerszą tendencję branżową polegającą na priorytetowym traktowaniu środków bezpieczeństwa, które ułatwiają bezpieczny, bezpośredni dostęp do Internetu dla aplikacji w chmurze, zgodnie z zasadą zerowego zaufania.

W miarę jak organizacje radzą sobie ze złożonością transformacji cyfrowej, rośnie potrzeba pozyskania rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, które nie tylko chronią przed zagrożeniami, ale robią to w sposób, który raczej poprawia, a nie utrudnia, doświadczenia użytkownika.

Najważniejsze wnioski z ankiety:

  • User Experience na pierwszym miejscu: Ankieta podkreśla zmianę paradygmatu, w ramach której 72% specjalistów ds. bezpieczeństwa uznało doświadczenie użytkownika końcowego za najwyższy priorytet, podkreślając potrzebę rozwiązań SASE, które gwarantują płynną interakcję z użytkownikiem bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

  • Zapotrzebowanie na ujednolicone rozwiązania: Ponad połowa ankietowanych specjalistów preferowała nabywanie komponentów SASE od jednego dostawcy, wskazując, że rynek skłania się ku bardziej zintegrowanych, kompleksowych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa.

  • Zero Trust i Secure Web Gateway na pierwszym planie: podczas zagłębiania się w konkretne funkcje SASE, najbardziej cenionymi komponentami okazały się Zero Trust Network Access (ZTNA) i Secure Web Gateway (SWG), uzyskując odpowiednio 73% i 58% głosów respondentów.

Ustalenia te wskazują na wyraźne zmiany oczekiwań wobec rozwiązań SASE. Więcej szczegółów nt. badania można uzyskać pod adresem: https://blog.checkpoint.com/security/sase-survey-reveals-user-experience-is-top-of-mind .

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: