Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Awaria silnika Boeinga 777 w pobliżu Denver

 

Po awarii silnika Boeinga 777 niedaleko Denver w stanie Kolorado amerykańskie władze lotnicze FAA ogłosiły, że maszyny tego typu, które są wyposażone w określone silniki Pratt & Whitney, powinny zostać  natychmiast sprawdzone, powiedział szef FAA Steve Dickson (63) w niedzielę (czasu lokalnego) i ogłosił odpowiednią politykę awaryjną. „Prawdopodobnie będzie to oznaczać, że niektóre samoloty będą musiały zostać wycofane z eksploatacji”. Należy też zwiększyć liczbę kontroli.

Boeing powiedział, że zaleca zawieszenie 69 działających i 59 przechowywanych 777 z silnikami Pratt & Whitney 4000-112 na czas dochodzenia NTSB. 

W sobotę w wyniku awarii silnika duże części samolotów runęły  na osiedla mieszkalne niedaleko Denver. Boeing 777 United Airlines (UA) wylądował bezpiecznie na międzynarodowym lotnisku w Denver z 241 osobami na pokładzie. Nie było doniesień o obrażeniach – ani na pokładzie, ani na ziemi. Samolot leciał z Denver do stolicy Hawajów, Honolulu. Jak podaje FAA, zaraz po starcie zawiódł odpowiedni silnik maszyny.

W międzyczasie japońskie Ministerstwo Transportu jako środek ostrożności zakazało lotów we własnym kraju samolotów wyposażonych w silniki, których dotyczy problem. Jak podało ministerstwo w Tokio, dotyczy to 13 samolotów Japan Airlines (JAL) i 19 samolotów All Nippon Aiwars (ANA).

United Airlines ogłosiły, że dobrowolnie uziemiają 24 samoloty Boeing 777 Pratt & Whitney z serii 4000 z planu lotu jako natychmiastowy środek ostrożności. Należy upewnić się, że te statki powietrzne spełniają surowe normy bezpieczeństwa i mogą zostać przywrócone do użytku. Obecnie flota liczy 52 takie samoloty – 24 aktywnych i 28 w hangarach.

Oprac. Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rosamund Pike nie wierzy w „tuning ciała”

AktualnościWiadomościZdrowie

Świadectwo szczepień UE jeszcze przed wakacjami

AktualnościWiadomości

„Współczesne niewolnictwo” na rynku umów krótkoterminowych

AktualnościHRWiadomości

Co się zmieniło w rekrutacji managerów w 2021

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: