Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Audi zbuduje fabrykę samochodów elektrycznych w Chinach

Producent samochodów Audi może w najbliższych latach znacznie rozszerzyć produkcję samochodów elektrycznych w Chinach . Władze udzieliły spółce zależnej VW i jej chińskiemu partnerowi państwowemu FAW zgody na fabrykę w Changchun o wartości około trzech miliardów dolarów.
Prace na tamtejszych obiektach rozpoczną się w kwietniu, a zakład o rocznej zdolności produkcyjnej ponad 150 000 pojazdów ma rozpocząć produkcję pod koniec 2024 roku. Audi chce tam zmontować trzy całkowicie elektryczne modele, w tym SUV-a. „Projekt Audi FAW NEV jest ważnym kamieniem węgielnym strategii elektryfikacji Audi w Chinach” – powiedział rzecznik Volkswagena . W Chinach pojazdy z napędami przyjaznymi dla klimatu określa się skrótem NEV.

W październiku 2020 r. Audi i FAW podpisały list intencyjny w sprawie produkcji pojazdów elektrycznych klasy premium. W listopadzie 2021 r. Audi poinformowało, że fabryka jest opóźniona z powodu opóźnień.

Od wielu lat Audi buduje samochody z silnikami spalinowymi wraz z FAW w Changchun i w Foshan na południu. Jeden e-samochód zjeżdża już z linii produkcyjnej w każdej z dwóch lokalizacji: Audi e-tron w Changchun i Q2 e-tron w Foshan w wersji z długim rozstawem osi. Firma z Ingolstadt chce również budować samochody elektryczne ze swoim chińskim partnerem SAIC z siedzibą w Szanghaju. Oczekuje się, że do 2025 roku samochody zelektryfikowane będą stanowić jedną trzecią sprzedaży Audi na największym na świecie rynku samochodów osobowych.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: