Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Audi zbuduje fabrykę samochodów elektrycznych w Chinach

Producent samochodów Audi może w najbliższych latach znacznie rozszerzyć produkcję samochodów elektrycznych w Chinach . Władze udzieliły spółce zależnej VW i jej chińskiemu partnerowi państwowemu FAW zgody na fabrykę w Changchun o wartości około trzech miliardów dolarów.
Prace na tamtejszych obiektach rozpoczną się w kwietniu, a zakład o rocznej zdolności produkcyjnej ponad 150 000 pojazdów ma rozpocząć produkcję pod koniec 2024 roku. Audi chce tam zmontować trzy całkowicie elektryczne modele, w tym SUV-a. „Projekt Audi FAW NEV jest ważnym kamieniem węgielnym strategii elektryfikacji Audi w Chinach” – powiedział rzecznik Volkswagena . W Chinach pojazdy z napędami przyjaznymi dla klimatu określa się skrótem NEV.

W październiku 2020 r. Audi i FAW podpisały list intencyjny w sprawie produkcji pojazdów elektrycznych klasy premium. W listopadzie 2021 r. Audi poinformowało, że fabryka jest opóźniona z powodu opóźnień.

Od wielu lat Audi buduje samochody z silnikami spalinowymi wraz z FAW w Changchun i w Foshan na południu. Jeden e-samochód zjeżdża już z linii produkcyjnej w każdej z dwóch lokalizacji: Audi e-tron w Changchun i Q2 e-tron w Foshan w wersji z długim rozstawem osi. Firma z Ingolstadt chce również budować samochody elektryczne ze swoim chińskim partnerem SAIC z siedzibą w Szanghaju. Oczekuje się, że do 2025 roku samochody zelektryfikowane będą stanowić jedną trzecią sprzedaży Audi na największym na świecie rynku samochodów osobowych.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: