Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościGiełdaGospodarkaLifestyleSmaki życiaWiadomości

Artnews zwiększa przychody i buduje zyskowny biznes w USA

Artnews S.A., polska spółka przejmowana przez amerykański koncern miliardera Petera F. Branta, zanotowała 53,5% wzrost przychodów i 6-krotny wzrost wskaźnika EBITDA po 6 miesiącach 2015 r. To efekt procesu restrukturyzacji, prowadzonego w ciągu ostatniego roku oraz bardzo dobrych wyników sprzedaży on-line w USA.

Wzrost przychodów do 14,3 miliona PLN to efekt inwestycji dokonanych w pierwszej połowie 2014 r., przejęcia aktywów mediowych w USA, przeniesienie niektórych funkcji z Nowego Jorku do Warszawy, istotne „odświeżenie” kluczowych produktów oraz pełna determinacja ukierunkowana na rozwoju serwisów cyfrowych. To właśnie serwisy cyfrowe w USA stały się głównym źródłem zwiększenia przychodów. Przychody ze sprzedaży w kanale e-commerce za pośrednictwem strony www.artnews.com uruchomionej ponownie w kwietniu 2015 urosły do 0,47 mln PLN, natomiast sprzedaż reklam online wzrosła prawie czterokrotnie w PLN w pierwszej połowie roku, przynosząc 22% całkowitych przychodów ze sprzedaży reklam w 1-szej połowie 2015 r. w porównaniu do 9% uzyskanych rok wcześniej.

Po zaprzestaniu w 2014 roku prowadzenia działalności nie związanej z nowo przyjętą strategią spółki, (np. prowadzenie fundusz sztuki i handel działami sztuki usprawnieniu struktury korporacyjnej), firma skoncentrowała swoją działalność na nowym modelu spółki mediowej poświęconej sztuce, co przełożyło się na sześciokrotne zwiększenie wskaźnika EBITDA w pierwszych 6 miesiącach 2015 r. (2,65 mln PLN w porównaniu do 0,41 mln PLN osiągniętych rok wcześniej) oraz stabilną 18,5% marżę EBITDA.

W ubiegłym roku realizowaliśmy jasno wytyczony plan zbudowania najbardziej dynamicznej spółki mediowej działającej na globalnym rynku sztuki – dzisiaj z przyjemnością informuję, że uzyskaliśmy pierwsze wyraźne i konkretne wyniki ” oświadczyła Izabela Depczyk, Dyrektor Generalny spółki Artnews S.A., która była odpowiedzialna za integrację amerykańskich aktywów spółki Artnews S.A., a następnie ich przekształcenie.

Dzięki zwiększonej rentowności działalności operacyjnej, Artnews S.A. była w stanie obniżyć zadłużenie netto w 1-szej połowie 2015 r. o 13,6% w USD, tj. z 5,73 mln USD do 4,95 mln USD. Spółka również obniżyła ponoszone przez nią koszty odsetek poprzez zakończenie ostatniej transakcji refinansowania krajowych obligacji po stopie 8,45% w PLN. Spółka zamierza w dalszym ciągu refinansować posiadany przez nią portfel obligacji długoterminowymi obligacjami o niższym oprocentowaniu i utrzymując zadłużenie netto na obecnym lub nieco wyższym poziomie.

Spółka planuje obniżenie wskaźnika dług/EBITDA poniżej 3, dzięki kolejnemu podwyższeniu kapitału (zwiększenie w pozycji środków gotówkowych) planowanemu w dalszej części roku i przejęciu wysoce rentownych aktywów mediowych od spółki BMP, należącej do amerykańskiego miliardera Petera M. Branta.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: