Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościTechnologieWiadomości

Apple chce produkować iPhone’a 14 w Indiach

Według doniesień medialnych Apple najwyraźniej znalazł alternatywną lokalizację produkcji dla Chin w Indiach , gdzie liczne i uporczywe blokady koronowe często sparaliżowały produkcję w ostatnich miesiącach . Amerykańska grupa technologiczna planuje teraz produkcję swojego iPhone’a 14 w Indiach, donosi Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

więcej na ten tematJapońska gazeta biznesowa „Nikkei Asia”  poinformowała niedawno, że Apple prowadzi rozmowy z dostawcami, aby po raz pierwszy wyprodukować Apple Watch i MacBook w Wietnamie. Kraj jest już najważniejszym centrum produkcyjnym Apple poza Chinami. W Wietnamie produkowane są między innymi tablety iPad i słuchawki AirPods.

Grupa Foxconn jest nie tylko głównym dostawcą Apple, ale także w ostatnich latach rozszerzyła swoją działalność poza swoją główną działalność związaną ze smartfonami na takie obszary, jak chipy i pojazdy elektryczne. Teraz jednak Tajwan jest zaniepokojony niedawnymi ambicjami Chin w sektorze półprzewodników. Tajwański rząd zakazuje firmom budowania zakładów produkcyjnych w Chinach, aby uniknąć przenoszenia ich najbardziej zaawansowanej technologii za granicę. Jednocześnie Tajwan znajduje się pod coraz większą presją Chin, które uznają demokratycznie rządzoną wyspę za swoje terytorium.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: