Luksus w Polsce?

AktualnościEnergiaWiadomościZarządzanie

Andrzej Kojro nowym prezesem Enei Operator

Zgromadzenie Wspólników Enei Operator powołało zarząd nowej kadencji. Na jego czele od 11 lipca stanie Andrzej Kojro. W składzie zarządu pozostają: Marek Szymankiewicz, Wojciech Drożdż oraz Jakub Kamyk. Z firmy odchodzą dotychczasowy prezes Michał Jarczyński, oraz wiceprezes Dariusz Szymczak.

Andrzej Kojro jest prawnikiem, radcą prawnym i sędzią Trybunału Stanu. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, od 1994 roku związany jest z branżą energetyczną i obszarem dystrybucji energii. Pracował jako radca prawny w RWE STOEN Operator, gdzie przez wiele lat reprezentował firmę w sprawach sądowych.

Marek Szymankiewicz pozostaje na stanowisku wiceprezesa ds. infrastruktury sieciowej, Wojciech Drożdż– wiceprezesa ds. ekonomiczo-finansowych, a wybrany przez pracowników spółki Jakub Kamyk – wiceprezesa ds. pracowniczych.

Równocześnie Zgromadzenie  powołało do dalszej pracy w Radzie Nadzorczej Enei Operator dwóch przedstawicieli pracowników: Krzysztofa Statuckiego i Tadeusza Dachowskiego. W nowej kadencji Rada funkcjonuje w dotychczasowym składzie: Mikołaj Franzkowiak – przewodniczący, Radosław Galicki,Krzysztof Statucki, Tadeusz Dachowski i Wojciech Wostal.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZbrojeniówka

Rheinmetall przejmie sprawę fregat niemieckich sił zbrojnych za 12 miliardów euro

AktualnościTechnologieWiadomości

Wartość Samsunga po raz pierwszy przekroczyła bilion dolarów

AktualnościWiadomościZdrowie

Późna zmiana strategii okazała się kosztowna dla BioNTech

AktualnościWiadomości

Kobiety coraz chętniej budują własne portfele inwestycyjne

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *