Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Amerykanie kupią za miliardy firmę Viessmann

Heska firma rodzinna Viessmann najwyraźniej zamierza sprzedać miliardy do USA . Producent klimatyzacji Carrier Global z Florydy prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie przejęcia specjalisty ds. ogrzewania, klimatyzacji i pomp ciepła z Allendorf an der Eder, poinformowały agencję Reuters dwie osoby zaznajomione z planami. Magazyn Manager informował już o możliwej sprzedaży kilka tygodni temu  .

Viessmann jest wyceniany na ponad dwanaście miliardów dolarów (równowartość jedenastu miliardów euro), w tym dług, powiedział jeden z wtajemniczonych. Mniejszy dział technologii chłodniczej znajduje się na zewnątrz, powiedział inny znawca. Sprzedaż może stać się oficjalna w tym tygodniu.

Firma, założona w 1917 roku przez Johanna Viessmanna, zwiększyła w ubiegłym roku sprzedaż o 19 procent do 4 miliardów euro, z czego dobra połowa została wygenerowana za granicą. Zarówno przewodnictwo w zarządzie, jak i główne stanowisko w radzie nadzorczej spoczywa w rękach rodziny. Viessmann zatrudnia około 14 500 osób.

Dzięki przejęciu Carrier Global zamierza umiędzynarodowić swoją działalność. Z ostatnich 20,4 miliardów dolarów sprzedaży 60 procent pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej, a tylko 23 procent z Europy. Firma powstała w 2020 roku, kiedy konglomerat United Technologies podzielił się na trzy firmy zajmujące się technologią lotniczą (Raytheon), windami (Otis) i technologią klimatyzacji (Carrier).

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły