Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITWiadomości

Akcjonariusze SAP krytykują system wynagrodzeń i cenę akcji

 

Przedstawiciele akcjonariuszy giganta oprogramowania SAP skrytykowali rozwój kursu akcji, zmiany personalne i brak regulacji dla następcy 77-letniego obecnego przewodniczącego rady nadzorczej Hasso Plattnera. Bardzo nagła zmiana na stanowisku kierowniczym pociągnęłaby za sobą koszty 23,3 mln euro bez uwzględnienia wydatków na długoterminowe wynagrodzenie – skrytykowała w swoim wystąpieniu zastępca dyrektora generalnego Niemieckiego Stowarzyszenia Właścicieli Papierów Wartościowych (DSW) Jella Benner-Heinacher w  przemówieniu na corocznym walnym zgromadzeniu opublikowanym we wtorek. W środę odbędzie się wirtualne zgromadzenie wspólników.

To, wraz ze specjalnymi premiami wypłacanymi za walkę z kryzysem koronowym, oznacza, że ​​DSW nie zwolni rady nadzorczej. Po tym, jak weteran SAP Michael Kleinemeier (62 l.), manager HR Stefan Ries , tymczasowa szefowa Jennifer Morgan (50 l.), Adaire Fox-Martin (57 l.) opuścili zarząd na początku roku.

Krytykę wyraził również Ingo Speich, dyrektor ds. Ładu korporacyjnego w spółce funduszu Deka: „Rok 2020 był dla akcjonariuszy SAP najsłabszym z największą korektą cen od dwóch dekad”. Przy okazji drugiego obniżenia prognozy w październiku udział SAP spadł o jedną piątą, ale od tego czasu stopniowo się odradza.

SAP jest obecnie w trakcie transformacji do dostawcy czystej chmury i zaakceptuje słabsze wyniki w okresie przejściowym. Szef grupy Christian Klein (41 l.) bronił procedury w swoim wcześniej opublikowanym przemówieniu: „Obraliśmy kurs, aby nadal odnosić sukcesy”. Od corocznego walnego zgromadzenia w maju ubiegłego roku udział SAP wzrósł o 4,5 proc., podczas gdy czołowy niemiecki indeks Dax zyskał 37 proc.

Markus Golinski z Union Investment poprosił Plattnera o „przekazanie przewodnictwa rady nadzorczej młodszym rączkom”. Christian Klein potrzebuje kogoś, kto może mu towarzyszyć przez całą fazę przejściową. Mieszkający w Kalifornii współzałożyciel SAP zapowiedział w ubiegłym roku, że na obecną kadencję będzie szukał następcy. Wciąż nie wiadomo, czy przedłuży mandat w Radzie Nadzorczej, który wygaśnie w 2022 roku.

Pozostawił to również otwarte w przemówieniu na walnym zgromadzeniu, które również zostało opublikowane z wyprzedzeniem. Plattner założył SAP w 1972 roku wraz z czterema innymi specjalistami IT i od 18 lat jest przewodniczącym rady nadzorczej. Golinski ogłosił, że chce uniewinnić zarząd i radę nadzorczą, ale głosować przeciwko wyborowi Qi Lu do rady nadzorczej z powodu kumulacji urzędów.

Oprac. Andrzej Mrozińśki

 

Polecane artykuły
AktualnościITWiadomości

Hakerzy wykradli cenne informacje od producenta gier FIFA

AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: