Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGiełdaLudzieWywiady

Akcje Hugo Boss na sprzedaż

 

Permira  właśnie ogłosiła, że pozbywa się w całości akcji koncernu modowego Hugo Boss.

Ten strategiczny inwestor finansowy oferuje inwestorom instytucjonalnym 8.4 miliona  akcji stanowiących 12 procentowy udział w akcjach firmy.

Według  agencji informacyjnej Bloomberga, cena wywoławcza udziału wynosi od  112.50 do  113 euro. Wszystkie oferowane papiery wartościowe spotkały się z dużym zainteresowaniem nabywców, inaczej mówiąc jest popyt na te papiery.

Wczoraj na zamknięcie giełdy jedna akcja Bossa kosztowała 118,60 euro. Poprzez rozproszenie własności koncernu modowego wzrósł jego indeks giełdowy MDAX o 91 procent.
Siedem procent akcji jest własnością rodziny Marzotto,  która sprzedała swój pakiet większościowy Bossa  w 2007 roku inwestorowi finansowemu – Permira. Dwa procent udziałów jest w posiadaniu samej spółki. Prezes Hugo Boss,  Claus-Dietrich Lahr powiedział, że teraz nadszedł czas aby rozpocząć “nową fazę rozwoju firmy.”

Kręgi finansowe zbliżone do Hugo Bossa są przekonane, że inwestor finansowy Permira podwoił swoje całkowite nakłady inwestycyjne w koncernie. W tym czasie koncern odnotował dwukrotny wzrost zysków, a obrót zwiększył się o miliard euro do wartości 2.6 miliarda euro. Nie dziwi więc fakt, że przy takich liczbach, jest tak ogromne zainteresowanie akcjami Hugo Bossa.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polska coraz bliżej odejścia od gotówki

AktualnościWiadomości

Rozmowy telefoniczne podczas pandemii częstsze i wyraźnie dłuższe

AktualnościWiadomości

Niepewność i izolacja odbijają się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa

AktualnościWiadomości

TOP 5 bieżących wyzwań w branży nieruchomości

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: