Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościPodróżeWiadomości

Air France rozszerza listę kierunków objętych pilotażowym programem elektronicznej weryfikacji testów na COVID-19

 

Od 15 marca 2021 r. Air France i Groupe ADP (właściciel i zarządca portów lotniczych w Paryżu) rozszerzyły pilotażowy program testowy aplikacji ICC AOKpass o kolejne trasy – do/z San Francisco i Los Angeles. Wspomniana aplikacja mobilna, opracowana przez MedAire / International SOS, jest dostępna na smartfony i umożliwia pasażerom bezpieczne przechowywanie wyników testów na COVID-19. Posługiwanie się elektroniczną wersją wyników testów ma usprawnić podróż i skrócić czas procedur na lotnisku.

Podczas czterotygodniowego okresu próbnego, klienci podróżujący między Paryżem (CDG) a San Francisco i Los Angeles (w obie strony) mogą bezpłatnie i na zasadzie dobrowolności przetestować aplikację, a jednocześnie skorzystać z priorytetowej obsługi lotniskowej przy wejściu na pokład i kontroli paszportowej. Już wcześniej w marcu b.r. francuski przewoźnik rozpoczął 4-tygodniowy okres testów na trasach: Paryż (CDG ) – Fort-de-France (Martynika) oraz Paryż (CDG) – Gwadelupa (Pointe-à-Pitre).

Jak to działa?

  1. Klient pobiera aplikację mobilną ICC AOKpass dostępną w App Store, Google Play Store lub Huawei App Store;

  2. Przed podróżą, wykonuje wymagany test PCR lub LAMP (zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju, do którego podróżuje) w jednym z partnerskich laboratoriów współpracujących z aplikacją. W Polsce jest to firma SGS, listę laboratoriów SGS można sprawdzić tutaj;*

  3. Po wykonaniu testu, laboratorium przekazuje klientowi wynik testu w postaci pdf i kodu QR, który można w bezpieczny sposób przenieść do aplikacji ICC AOKpass;

  4. Na lotnisku w Paryżu, przy wyjściu do samolotu, pasażer powinien udać się do właściwej kolejki, kierując się odpowiednimi oznaczeniami. Podczas sprawdzania dokumentów, osoba posługująca się aplikacją, okazują służbom kontrolnym wynik swojego testu na COVID-19 w postaci kodu QR, zamiast papierowego zaświadczenia. Następnie aplikacja ICC AOKpass potwierdza, że okazany test jest ważny i zgodny z wymogami wjazdowymi kraju docelowego. Weryfikacja odbywa się poprzez sieć zabezpieczoną technologią blockchain;

  5. Po przylocie do Paryża (z Gwadelupy, Martyniki, San Francisco i Los Angeles) pasażerowie również korzystają z priorytetowych przejść (odpowiednio oznakowanych) przy kontroli paszportowej, gdzie ponownie okazują wynik testu (QR) w aplikacji AOKpass.

Dane dostępne w aplikacji ICC AOKpass podlegają ochronie zgodnie ze unijnym standardem GDPR (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych). Klienci mają prawo do wglądu i usunięcia swoich danych z aplikacji w dowolnym momencie.

Od początku kryzysu wywołanego przez COVID-19 wzywamy do ustanowienia światowych standardów w zakresie zdrowia podróżnych. Ten nowy eksperymentalny program stanowi przykład, jak w przyszłości może wyglądać standard w weryfikacji dokumentów podróżnych. Cieszymy się, że wspólnie z partnerami możemy pracować nad jego wdrażaniem. Współpraca między rządami, liniami lotniczymi i władzami lotnisk ma zasadnicze znaczenie dla znalezienia rozwiązań łączących bezpieczeństwo zdrowia z wygodną podróżą.” – powiedział Alain Bernard, Dyrektor Operacyjny w Air France.

Uruchomienie drugiego zakrojonego na szeroką skalę programu testowego między Paryżem a lotniskami w San Francisco i Los Angeles jest ważnym etapem w uznaniu wiarygodności aplikacji ICC AOKpass i tworzeniu nowego międzynarodowego standardu w zakresie elektronicznej weryfikacji dokumentów medycznych. Jest to niezbędny warunek wznowienia podróży międzynarodowych.” – powiedział Sébastien Bedu, Kierownik ds. Usług Lotniskowych w MedAire.

Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie ICC AOKpass, które testujemy wraz z naszymi partnerami, ułatwi przepływ podróżnych przez lotnisko, jak i lepszą kontrolę zdrowia. Odbudowa ruchu podróżnych wymaga przede wszystkim przywrócenia międzynarodowych połączeń lotniczych, a aplikacja ma szansę w tym pomóc i wyznaczyć nowy standard ”. – powiedział Marc Houalla, Dyrektor Wykonawczy Grupy ADP i Dyrektor Zarządzający Lotniska Paris-Charles de Gaulle.

*Uwaga – wynik testu na COVID-19 w aplikacji NIE jest honorowany na innych lotach z wyjątkiem rejsów Air France z/do Paryża (CDG) do/z Los Angeles, San Francisco, Gwadelupy i Martyniki

Polecane artykuły
AktualnościFinanseWiadomości

Spada liczba kart kredytowych

AktualnościWiadomościZdrowie

Wyższe stanowisko oznacza więcej stresu

AktualnościGospodarkaWiadomości

W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

AktualnościWiadomościZdrowie

Przedłużające się restrykcje mogą nasilać objawy depresji wśród Polaków

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: