Check Point

AktualnościEnergiaWiadomości

Shell uzyskał 42.3 miliarda USD zysków w 2022 roku

Brytyjska grupa energetyczna Shell ponad dwukrotnie zwiększyła swoje zyski w ubiegłym roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Firma odnotowała w czwartek dochód netto w wysokości 42,3 mld USD. Shell, podobnie jak inni giganci branżowi, tacy jak ExxonMobil i Chevron z USA , odniósł ogromne korzyści z wysokich cen energii po rosyjskim ataku na Ukrainę . Krytyka tego trwa.

Rekordowe zyski podsycają krytykę spółek energetycznych. Organizacje ekologiczne domagają się większej odpowiedzialności za ochronę klimatu. Greenpeace UK wezwał Shella i inne firmy do płacenia na rzecz funduszu klimatycznego. W maju rząd brytyjski wprowadził specjalny podatek od nadzwyczajnych zysków energetycznych. UE zdecydowała się również na „ograniczoną opłatę solidarnościową”.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

16 samolotów Airbus A380 musi pozostać uziemionych z powodu pęknięć

AktualnościWiadomości

Inwestorzy rozliczają się z radą nadzorczą Porsche

AktualnościWiadomości

Meta wstrzymuje wewnętrzny program monitorowania pracowników

AktualnościWiadomości

Wyprzedaż akcji technologicznych wstrząsa rynkami

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *