Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościCzas wolnyLifestyleZdrowie

Co zmieniłyby Polki w swoim wyglądzie?

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Gatta prawie 9/10 kobiet poprawiłoby sobie – minimum jedną z następujących części ciała – nos, biust, brzuch/talia, nogi, uda, łydki i stopy. Najczęściej jest to brzuch/talia – aż 76 proc. pań chętnie odchudziłyby tę część ciała. Drugie w kolejności są uda, które zmniejszyłoby aż 53 proc. badanych. Na trzecim miejscu znalazły się łydki (odchudziłoby je 37 proc. kobiet). Niemal co czwarta ankietowana zmniejszyłaby natomiast swój nos. Najbardziej zadowolone jesteśmy ze swoich stóp bo aż 84 proc. badanych nic by w nich nie zmieniła, a tylko 12 proc. uważa, że są one za duże.

Bardziej krytyczne w młodym wieku
Co ciekawe, najbardziej niezadowolone ze swojego wyglądu są młode kobiety w wieku 18-24 oraz 25-34 lata. Łącznie 94 proc. z nich zmieniłaby jakąś część swojego ciała. Z wiekiem chęć poprawy samej siebie nieznacznie słabnie. Większość starszych kobiet (3/4 badanych) nie zmieniłaby nic w swoim biuście, stopach, łydkach, nosie, czy nogach. Jedyną częścią ciała, którą kobiety zmieniłyby niezależnie od wieku jest brzuch/talia – większość z nich z chęcią by je odchudziła. Wśród kobiet po 55. roku życia potwierdza to blisko 80 proc. ankietowanych.
„Kobiety XXI wieku są coraz bardziej pewne siebie. Pracują zawodowo i spełniają się na polu rodzinnym. Są bardziej świadome swojego ciała i dokładnie wiedzą, co ewentualnie chciałyby w nim poprawić” – komentuje Anna Gołębicka, doradca zarządu ds. strategii i marketingu marki Gatta. „Dlatego marka Gatta od kilku sezonów proponuje produkty z dodatkową funkcją. Tej wiosny postawiliśmy na wyszczuplanie nóg i większy biust” – dodaje.

Polki niezadowolone również ze swoich nóg
Według badania przeprowadzonego na zlecenie Gatta, 85 proc. Polek deklaruje, że ma kłopot także ze swoimi nogami. 52 proc. boryka się z problemem natury medycznej, takimi jak: ból stawów, obrzęki czy żylaki. Prawie połowa badanych (49 proc.) ma zastrzeżenia do wyglądu skóry na nogach – pajączki, cellulit. Natomiast 4 proc. kobiet uważa, że ma krzywe nogi.
„Ponad połowa Polek cierpi na dolegliwości nóg – w szczególności na problemy z żylakami, obrzęki i bóle stawów. Właściwości terapeutyczne rajstop i pończoch są dla nich niezwykle istotne. Aczkolwiek producenci nie powinni zapominać, że dla kobiet liczy się również atrakcyjny wygląd takich wyrobów” – komentuje wyniki przeprowadzonych badań  Michał Gmurek z agencji Brainlab.

/newseria
Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Rusza nowy fundusz Ipopema TFI na rynku złota i metali szlachetnych

Aktualnoście-commerceWiadomości

Dostawy w e-commerce a ekologia

AktualnościWiadomości

Linie Emirates zaobserwowały większe zainteresowanie posiłkami roślinnymi podczas Veganuary

AktualnościITWiadomości

Czego rynek pracy nauczy się od branży IT w 2022 roku?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: