Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

5 powodów, dlaczego warto być zawodowo online - manager24

Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościFeaturedGospodarkaPracaWiadomości

5 powodów, dlaczego warto być zawodowo online

Zastanawiasz się, jak „siedzenie” w Internecie może wpłynąć na Twoją karierę? Czy to nie przypadkiem strata czasu? Nie! To może być inwestycja w rozwój, ale warto do niej podejść z głową. Sprawdź, co zyskujesz dzięki aktywności online.

 

  1. 1. Masz dostęp do ofert pracy – w każdym miejscu i o każdej porze

 

Nie musisz być w domu i nie musisz siedzieć przy komputerze, by sprawdzać ogłoszenia pracodawców. Wystarczy telefon i aplikacja mobilna. Użytkownicy Internetu chętnie sięgają po aplikacje, które rozwiązują ich problemy i ułatwiają życie. Aplikacja mobilna Pracuj.pl. z pewnością ułatwia i wspomaga szukanie pracy. Stojąc w sklepowej kolejce czy jadąc tramwajem możesz odczytywać oferty, które są dopasowane do Twojego doświadczenia i kompetencji. Wystarczy, że utworzysz swój profil zawodowy, a rekruterzy będą otrzymywać rekomendacje. Aplikacja jest prosta i przyjazna w użyciu.

  1. 2. Zawodowa szansa nie przechodzi Ci koło nosa

 

Aktywność online i bycie na bieżąco procentują. Trzymając rękę na pulsie, możesz świadomie kierować swoją karierą. Reagujesz odpowiednio wcześnie i podejmujesz ważne dla Ciebie decyzje, np. aplikując na ogłoszenie i zmieniając pracę.

  1. 3. Poznajesz pracodawców i weryfikujesz opinie

 

Zakładka „Kariera” na firmowej stronie, profile pracodawców zamieszczone w portalu Pracuj.pl dyskusje online z pracownikami firmy, do której chcesz aplikować – w sieci jest wiele możliwości, by bliżej poznać potencjalne miejsce pracy.

  1. 4. Budujesz swój zawodowy wizerunek

 

Coraz więcej kandydatów i pracowników ma świadomość, jak ważna jest osobista marka. To, co robisz i mówisz w sieci wpływa na Twój wizerunek w oczach współpracowników, klientów, rekruterów i pracodawców. Internet pozwala na różne aktywności, które są korzystne dla rozwoju zawodowego. Przykładowo, dzięki narzędziom typu Kreator CV, możesz tworzyć i aktualizować profesjonalny życiorys. Możesz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, np. na swoim blogu, w portalach branżowych czy zabierając głos w branżowych dyskusjach. W ten sposób umacniasz swój wizerunek jako eksperta. Tworząc swój profil zawodowy, np. na stronie Pracuj.pl możesz przyciągać uwagę rekruterów.

 

  1. 5. Rozwijasz się i zdobywasz nowe umiejętności

 

Nie musisz zapisywać się na kosztowne szkolenia i kursy, aby czerpać wiedzę. Świat internetowy otwiera wiele możliwości – potrzebne są tylko chęci, motywacja, czas oraz umiejętność szukania i selekcjonowania informacji. Filmiki instruktażowe, samouczki, poradniki, e-booki, blogi branżowe, case studies. A do tego webinaria, czyli bezpłatne seminaria, kursy online oraz zapisy z konferencji i wystąpień ekspertów. To tylko przykładowe sposoby uzupełniania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. W wielu branżach konieczne jest bycie na bieżąco z rynkiem. Należy śledzić zmiany, szukać inspiracji, proponować nowe rozwiązania i być o krok przed konkurencją – sieć staje się więc naturalnym, zawodowym środowiskiem.

 Pracuj.pl 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak uniknąć rozczarowania po hossie?

AktualnościWiadomości

Natrętny telemarketing na celowniku UODO

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestycje w Polsce mogą nabrać tempa

AktualnościWiadomości

Ofiarami hejtu coraz częściej padają także firmy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: