Linie Emirates otworzyły codzienne połączenie A380 do Nicei, głównego portu Lazurowego Wybrzeża i Prowansji. Rejsy A380 rozpoczną się 1 lipca tego roku, w samą porę przed nadchodzącymi wakacjami. Dodatkowo, przewoźnik poza swoją sztandarową usługą szoferską zaoferuje także loty helikopterem między lotniskiem w Nicei a Monako.

Obecnie do Nicei codziennie lata Boeing 777-300ER przewoźnika. Wprowadzenie A380 oznacza zwiększenie oferowania na trasie o 44%. Oferując 3 633 miejsc tygodniowo w każdą stronę, linie Emirates zapewnią większą zdolność przewozową w połączeniach na Bliski Wschód i dalej niż jakikolwiek inny przewoźnik, co podkreśla znaczenie Nicei w ramach globalnej siatki połączeń Emirates. Ponadto większa liczba pasażerów przyniesie Nicei i całemu regionowi dodatkowe przychody z turystyki, co z kolei przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki i powstania nowych miejsc pracy.

Linie Emirates zaczęły latać do Nicei 15 lipca 1994 roku, prawie 23 lata temu. Od tamtej pory przewieźliśmy na tej trasie blisko dwa miliony pasażerów, z czego ponad 200 tysięcy tylko w zeszłym roku. Cieszymy się, że miasto dołączy do pozostałych 46 kierunków obsługiwanych obecnie przez A380 Emirates, a my jako pierwsi sprowadzimy ten kultowy samolot do Nicei – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates. – Przewidujemy, że loty A380 zwiększą liczbę pasażerów podróżujących w celach służbowych i turystycznych na południe Francji w ciągu roku – dodał Antinori.

Aby zapewnić swoim pasażerom jak najlepszą podróż, linie Emirates we współpracy z firmą Monacair wprowadzają ofertę lotów helikopterem między lotniskiem w Nicei a Monako a także transport limuzyną z lotniska śmigłowcowego w Monako do miejsca docelowego. Usługa będzie bezpłatna dla pasażerów klasy pierwszej i dostępna w cenie 79 euro od osoby w klasie biznes i 109 euro od osoby w klasie ekonomicznej.

Światowej klasy usługi najlepszej linii lotniczej 2016 roku wg plebiscytu Skytrax

Przewoźnik dysponuje jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych flot na świecie – jej średni wiek to zaledwie 61 miesięcy, gdy tymczasem średnia w całej branży lotniczej wynosi 140 miesięcy. Airbus A380 realizujący połączenie Dubaj-Nicea zapewni pasażerom ogromną wygodę i doskonałą obsługę: znajdzie się w nim 519 miejsc w trzech klasach – 429 szerokich foteli w klasie ekonomicznej na pokładzie głównym, 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes i 14 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej na pokładzie górnym. We wszystkich klasach na pasażerów linii Emirates czekają szerokie fotele i doskonała obsługa, którą zapewnia wielojęzyczny personel pokładowy. Ponadto pasażerowie klasy biznes i klasy pierwszej mogą skorzystać z darmowej usługi szoferskiej oraz sieci poczekalni na lotniskach na całym świecie.

Podobnie jak na innych trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

Emirates Skywards, wielokrotnie nagradzany program lojalnościowy Emirates, oferuje cztery poziomy członkostwa – Blue, Silver, Gold i Platinum – z których każdy gwarantuje wyjątkowe korzyści. Członkowie programu gromadzą mile, rezerwując loty realizowane przez Emirates lub linie partnerskie, a także korzystając z hoteli, wypożyczalni samochodów, banków, obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych i salonów marek lifestylowych. Mile można wymieniać na najróżniejsze nagrody – m.in. bilety na loty Emirates i innych linii uczestniczących w programie, zmianę klasy, nocleg w hotelu, wycieczki i zniżki na zakupy.