Ciągły rozwój oraz chęć dostarczenia najlepszych rozwiązań spowodował, że obecnie firma postanowiła aktywnie wejść na rynek niemiecki oferując całkowicie darmowe przelewy do Polski w opcji FREEMIUM. Niemożliwe? Ale jednak…Wykonywanie przelewów walutowych to często długi, a przede wszystkim kosztowny proces. Opłaty związane z wysyłką pieniędzy za granicę często przyprawiają o ból głowy. To właśnie z tego powodu w 2012 roku powstało TransferGo, oferujące szybkie i tanie przelewy pomiędzy 45 krajami.

Opcja ekonomiczna oferowana przez TransferGo na rynku niemieckim pozwala na całkowicie darmową wysyłkę pieniędzy do Polski. Model ten zapewnia dostarczenie pieniędzy na konto odbiorcy w przeciągu 2-3 dni roboczych oraz gwarancję niezmiennego kursu walut, co pozwala na przesłanie do Polski dokładnie takiej kwoty jaką sobie zaplanowaliśmy. Ktoś spyta, jak zatem opłaca się prowadzić biznes za który nie pobiera się opłat?

Model FREEMIUM stworzony na rynekniemiecki to model ekonomiczny, 0 opłat oraz gwarancja najlepszego kursu wymiany walut. Ponieważ sami jesteśmy migrantami, doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów, więc postanowiliśmy rozwiązać problem przesyłania pieniędzy z Niemiec do Polski w najlepszy możliwy sposób. Jak zarabiamy? To proste, mamy również inne, płatne opcje dostawy, które wymagają szybszej obsługi. Dzięki nim możemy dostarczyć pieniądze nawet  w ciągu 30 minut na konta osób trzecich, co jak na warunki rynkowe jest najszybszym możliwym transferem.- tłumaczy Daumantas Dvilinskas, CEO & CO-Founder TransferGo.

Wysokie opłaty za przelewy, skomplikowane procedury oraz długi czas oczekiwania na ich realizację skłoniły założycieli do stworzenia systemu, który byłby nie tylko szybki, ale przede wszystkim tani, bezpieczny i prosty w obsłudze.Polityka firmy w głównej mierze wynika z indywidualnych doświadczeń jej założycieli. Daumantas i Justinas pochodzący z Litwy,przed założeniem TransferGo prowadzili biznes importowo-eksportowy w Wielkiej Brytanii, który miał ogromne problemy z powodu utraty płatności dla jednego z dostawców.

Pewnego dnia jednemu z największych banków w Wielkiej Brytanii udało się wysłać nasze pieniądze nie tylko do złego kraju, ale również w nieprawidłowej walucie, co było równoznaczne z utratą całego łańcucha dostaw od naszych partnerów, dostaliśmy karę umowną, a nasza wiarygodność została poważnie zachwiana.Po tym bolesnym doświadczeniu złożyliśmy w banku wniosek o odszkodowanie. W rezultacie otrzymaliśmy dość niepokojąco brzmiące pismo, w którym w zasadzie potwierdzono, że błąd leżał po stronie banku, ale, że odszkodowania za poniesione straty są „wbrew ich zasadom”. To był definitywny koniec naszej działalności- zdecydowaliśmy się zatem stworzyć firmę TransferGo, aby upewnić się, że nikt nie będzie musiał już więcej przechodzić przez tego rodzaju sytuacje. – mówi Daumantas  Dvilinskas, CEO & CO-Founder TransferGo

TransferGo to doskonały przykład Startupu, który powstał na bazie życiowej nauczki i  frustracji związanej z funkcjonowaniem rynku przelewów międzynarodowych. Jednak jak podkreślają jej założyciele ich firma nie działa przeciwko instytucjom finansowym, ale ściśle z nimi współpracuje, dzięki czemu przez ostatnie trzy lataudało im się zbudować skuteczne partnerstwo z ponad 30 bankami, a dziesiątki tysięcy osób zyskało możliwość szybkiego i bezpiecznego wykonywania przelewów międzynarodowych.