Minister Handlu ChRL

AktualnościWiadomości

Disney zapłaci 10 milionów dolarów w ramach ugody z FTC w sprawie gromadzenia danych dzieci

Disney zapłaci 10 milionów dolarów, aby ugodzić zarzuty Federalnej Komisji Handlu, jakoby firma rozrywkowa ułatwiała „nielegalne gromadzenie” danych osobowych dzieci. skardze złożonej we wtorek FTC  stwierdziła , że ​​Disney Worldwide Services i Disney Entertainment Operations – dwa podmioty oferujące wsparcie techniczne i treści multimedialne – naruszyły przepisy dotyczące ochrony prywatności dzieci w Internecie, znane jako COPPA, nie oznaczając prawidłowo niektórych filmów przesłanych na YouTube jako „przeznaczonych dla dzieci”. To błędne oznaczanie narażało również dzieci na dostęp do „funkcji YouTube nieodpowiednich dla ich wieku”, podała FTC w  oświadczeniu.

„Nasze zarządzenie nakłada na Disneya karę za nadużycie zaufania rodziców i, poprzez obowiązkowy program wideorecenzji, otwiera drogę do przyszłościowej ochrony dzieci w internecie — technologii kontroli wieku” — powiedział w oświadczeniu przewodniczący FTC Andrew N. Ferguson.

Ustawa COPPA, podpisana w  1998 r. , nakłada na operatorów komercyjnych stron internetowych obowiązek informowania rodziców dzieci poniżej 13. roku życia o gromadzeniu danych osobowych i uzyskania uprzedniej zgody rodziców.

Wspomniane filmy zawierały treści z filmów Disneya, takich jak „Coco”, „Kraina lodu” i „Toy Story”, a także muzykę z filmu „Iniemamocni”. Rzecznik Disneya powiedział w wywiadzie dla CBS News, że ugoda nie dotyczy platform cyfrowych będących własnością Disneya ani przez niego obsługiwanych i że ogranicza się do niektórych treści dostępnych na platformie YouTube firmy.

YouTube wymaga, aby filmy były oznaczone jako „przeznaczone dla dzieci”, jeśli to dzieci są ich główną grupą docelową lub jeśli treść odzwierciedla „zamiar kierowania ich do dzieci”, zgodnie z informacjami platformy Alphabet. YouTube informuje również na swojej stronie internetowej, że nieprawidłowe oznaczenie filmów może prowadzić do „konsekwencji prawnych na mocy ustawy COPPA i innych przepisów”. YouTube zaczął wymagać od osób przesyłających filmy dodawania oznaczenia „przeznaczone dla dzieci” po tym, jak w 2019 r. osiągnął podobną ugodę z FTC w sprawie naruszeń ustawy COPPA.

Agencja poinformowała, że ​​umowa Disneya z FTC nakłada na firmę obowiązek utworzenia programu, który będzie sprawdzał, czy filmy publikowane w serwisie YouTube powinny być oznaczane jako przeznaczone dla dzieci.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polska celem numer 1 na liście ataków hakerskich w regionie Europy Centralnej

AktualnościChinyWiadomości

Minister handlu ChRL: Odpowiedzialność za problemy Nexperii leży po stronie Holandii

AktualnościChinyWiadomości

Uroczyste otwarcie 15. Międzynarodowych Targów Tekstylnych (International Textile Expo Poland)

AktualnościWiadomości

Disney traci 30 mln dolarów tygodniowo z powodu przedłużającej się przerwy w transmisji YouTube TV

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *