Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościPodróżeWiadomości

Zarezerwuj wakacje – najlepsze oferty hotelowe nie są dostępne na Booking.com

 

W Europie wszystko w końcu wraca do normy. Wskaźnik zaszczepienia na pierwsze szczepienia wynosi średnio ponad 40 procent. Na przykład doświadczenia z Izraela czy Wielkiej Brytanii pokazują, że wysoki wskaźnik szczepień znacznie zmniejsza liczbę chorób Covid 19 o ciężkim przebiegu. Możemy więc być optymistami i po prawie półtora roku bez wakacji lub z bardzo ograniczonymi urlopami, często możliwe są wakacje letnie dla zaszczepionych osób bez obowiązkowych testów w południowej Europie. Ale co się dzieje, gdy skoncentrowana chęć podróżowania natrafia na infrastrukturę turystyczną, która często nosi jeszcze ślady pandemii? A jak najlepiej rezerwować hotele w niepewnych czasach?

Obecny boom turystyczny w USA

Jeśli chcesz zbadać to pytanie, wystarczy spojrzeć na drugą stronę Atlantyku. W USA, ze względu na szybsze dostawy szczepionek, masowe szczepienia mogłyby rozpocząć się znacznie wcześniej niż w Europie, a każdy obywatel, który chciał, mógł teraz zostać zaszczepiony. Dlatego amerykański urząd ds. zdrowia CDC nie tylko złagodził zalecenie noszenia maski dla zaszczepionych osób, ale także wyjaśnił, że osoby w pełni zaszczepione mogą podróżować po USA bez większego ryzyka. W połączeniu z gwałtownie spadającą liczbą przypadków wyładowań koronowych spowodowało to boom podróżniczy w USA wczesnym latem do tradycyjnych, słonecznych miejsc docelowych na Florydzie, na Karaibach, a także na Hawaje, który będzie się nasilał w okresie letnim.

Nie ma więcej dostępnych samochodów do wynajęcia

Prowadzi to już do kosztownych problemów dla wczasowiczów, którzy zdecydowali się na krótkoterminowe wakacje. Ponieważ zdolności w sektorze turystycznym, które zostały zmniejszone podczas pandemii, nie mogą zostać ponownie zwiększone tak szybko, jak zostały zlikwidowane. Jest to szczególnie widoczne w wynajmowanych samochodach. Duże amerykańskie firmy wynajmujące samochody, takie jak Hertz, National czy Avis, zmniejszyły znaczną częścią floty z powodu tragicznej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią. W obliczu natłoku urlopowiczów prowadzi to teraz do prostej niedostępności wynajmowanych samochodów i zawrotnych cen pozostałych samochodów. Zdesperowani urlopowicze w międzyczasie wynajmowali furgonetki do przeprowadzek lub pytali o pojazdy demonstracyjne w salonach samochodowych, aby jakoś dotrzeć do miejsca wypoczynku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: