Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

W Singapurze własny biznes założymy 25 razy szybciej niż w Polsce

 

W Polsce założenie własnego biznesu wciąż zabiera dużo czasu i pieniędzy. Przeciętny czas potrzebny do rozpoczęcia działalności gospodarczej w naszym kraju jest niemal 4 razy dłuższy niż wynosi średnia w Unii Europejskiej. Do rekordzistów brakuje nam jeszcze więcej – w Singapurze czas ten jest 25 razy krótszy niż w Polsce!

Raport dotyczący trudności, które muszą być pokonane przez przyszłych przedsiębiorców oparliśmy na wskaźnikach publikowanych przez agendy międzynarodowe oraz krajowe. Korzystaliśmy między innymi z Banku Światowego, który publikuje szereg wskaźników dotyczących warunków założenia własnej działalności gospodarczej. Są to między innymi czas wymagany do założenia firmy wyrażony w dniach, procedury rozruchowe w celu zarejestrowania firmy i koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej przedstawione jako procent Dochodu Narodowego Brutto per capita (GNI per capita).

“Podsumowując, deklaracje badanych przedsiębiorców wskazują na duże zróżnicowanie sytuacji polskich firm. Z jednej strony jest grupa wygranych – oceniających koniunkturę pozytywnie i patrzących z optymizmem w
przyszłość, z drugiej – tych w trudniejszym położeniu – negatywnie oceniających szanse rozwoju w swojej branży, w większej mierze dotkniętych kosztami zatrudnienia czy brakiem płynności finansowej.” – czytamy w 20. edycji Raportu PARP o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: