Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

W San Francisco spłonął autonomiczny samochód

Na obszarze testowym robotxi w San Francisco wiele osób krytykuje korzystanie z pojazdów. Samochód stał się już celem wandalizmu.

Autonomiczny samochód należący do siostrzanej firmy Google, Waymo, został podpalony na ulicy w wyniku wandalizmu w San Francisco. Na filmach opublikowanych w Internecie widać, jak kilka osób początkowo wybijało szyby w autonomicznej robotaxis. Według naocznych świadków, następnie podpalili go za pomocą petardy.

Samochody autonomiczne budzą w San Francisco kontrowersje. Krytycy i władze narzekają m.in., że pojazdy często blokują ruch.

Robotxi Waymo utknął na ulicy zablokowanej przez tłum podczas obchodów chińskiego Nowego Roku w Chinatown w sobotni wieczór. Samochód jechał bez pasażerów.

W ubiegłym roku San Francisco stało się wyjątkowym przypadkiem testowym dla autonomicznych taksówek. Tego lata Waymo i spółka zależna General Motors Cruise otrzymały pozwolenie od kalifornijskiego organu regulacyjnego na świadczenie usług transportu bez kierowcy na terenie miasta. Przeciwko temu sprzeciwiła się administracja miasta i liczni mieszkańcy.

Od czasu wypadku w październiku samochody Cruise’a stoją bezczynnie. W tym czasie pieszy został potrącony przez konwencjonalny samochód z człowiekiem za kierownicą i rzucony przed robotaxi Cruise. Auto bez kierowcy zahamowało, ale kobieta utknęła pod nim. Następnie autokar próbował automatycznie zjechać na pobocze. Kobietę ciągnięto kilka metrów. Krytycy uznali, że ich ocena potwierdziła, że ​​technologia ta nie jest wystarczająco bezpieczna. General Motors zmienił zarząd Cruise po wypadku i chce jedynie stopniowo przywracać pojazdy na drogi.

Twórcy samochodów autonomicznych podkreślają, że pojazdy te są bezpieczniejsze na drodze niż samochody z ludźmi za kierownicą.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: