Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

W przyszłości Disney będzie polegał na Taylor Swift i „Fortnite”

W przyszłości usługa przesyłania strumieniowego Disney+ będzie opierać się na sile gwiazdy Taylor Swift (34 l.) i sukcesie gry wideo „Fortnite”. W środę, po publikacji danych biznesowych za ostatnie trzy miesiące 2023 roku, szef Disneya Bob Iger (72 l.) ogłosił, że od 15 marca film koncertowy Swifta „Taylor Swift: The Eras Tour” będzie wyświetlany wyłącznie w serwisie streamingowym Disney+.

Powodem tego jest również słaby biznes streamingowy. Disney chce wyjaśnić sprawę do końca września. W ostatnim kwartale zanotowała stratę operacyjną w wysokości 216 milionów dolarów. Firma chce także latem wdrożyć w praktyce ogłoszoną akcję przeciwko osobom bez haseł. Obecnie Disney umożliwia dzielenie kont, ale w przyszłości użytkownicy spoza wspólnego gospodarstwa domowego będą musieli płacić za swój abonament we własnym zakresie. Netflix od miesięcy walczy z udostępnianiem haseł, dzięki czemu zyskał więcej subskrybentów .

Disney po raz kolejny skorzystał na dobrych wynikach swoich parków tematycznych i statków wycieczkowych w ostatnim kwartale. Wall Street od miesięcy skupia uwagę na zmianach w biznesie medialnym giganta rozrywkowego. Branża telewizji kablowej w USA , która przez lata przynosiła wiarygodne zyski, kurczy się w miarę, jak coraz więcej osób decyduje się na transmisję strumieniową. Podobnie jak inne hollywoodzkie firmy, Disney założył własną usługę przesyłania strumieniowego i pogodził się z dużymi stratami, aby dogonić lidera branży Netflix.

Jednocześnie liczba abonentów podstawowej oferty Disney+ spadła o 1 proc. do 111,3 mln. Grupa spodziewa się wzrostu liczby użytkowników w ciągu najbliższych kilku miesięcy od 5,5 do 6 mln. Netflix miał ostatnio ponad 260 milionów gospodarstw domowych.

Skonsolidowana sprzedaż Disneya pozostała praktycznie niezmieniona i wyniosła 23,5 miliarda dolarów. Kwartalny zysk wzrósł z 1,28 do 1,9 miliarda dolarów. Podkreślił Iger, że środki oszczędnościowe przyczyniły się do tego około 500 milionów dolarów. Akcje Disneya w handlu poza godzinami pracy zwyżkowały o prawie siedem procent.
Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: