Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościFinanseGiełdaITTechnologie

Vivid Games coraz bliżej GPW

 

Vivid Games przedstawił skonsolidowane wyniki finansowe za IV kw. 2015 r. Po raz pierwszy wyniki prezentowane są według międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF). Uwzględniają również odpisy spowodowane m.in. wyceną opcji posiadanej przez Giza Polish Ventures (GPV). Związane jest to z planowanymi jeszcze w tym półroczu przenosinami notowań akcji spółki na rynek główny GPW.

Blisko 4,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wypracował w IV kwartale 2015 r. Vivid Games. To niemal identyczny wynik jak w analogicznym okresie roku ubiegłego, pomimo że w wyniku ujęte jest tylko niespełna 6 tygodni wpływów z Real Boxing 2 (premiera gry miała miejsce 19 listopada). W całym minionym roku sprzedaż bydgoskiej spółki wyniosła 17,3 mln zł (wzrost o 27%). Wyniki spółki zostały obciążone jednorazowym zdarzeniem związanym z uwzględnieniem wyceny opcji sprzedaży Giza Polish Ventures w wysokości ok. 4,1 mln zł w 2015 i 2,1 mln zł w 2014 r. Pomijając koszt jednorazowy, skonsolidowana EBITDA Vivid Games po czterech kwartałach narastająco wyniosłaby 4,7 mln zł wobec 5,1 w 2014 r.  (wg MSSF). Wyniki szczegółowo opisane są w opublikowanym wczoraj raporcie kwartalnym. Większość wypracowanych w IV kw. 2015 r. przychodów to efekt premiery Real Boxing 2 Creed, która miała miejsce 19 listopada. Jednak dużą popularnością cieszy się również wciąż Real Boxing, którego w minionym kwartale pobrano ponad 1,8 mln razy. Łączna liczba pobrań obu wersji gry w tym okresie sięgnęła 5 milionów podczas gdy przez cały czas życia gry (3 lata) jest to łącznie 33 miliony.

– Premiera pierwszego pełnoprawnego tytułu free-to-play okazała się trudniejsza niż zakładaliśmy, ale biorąc pod uwagę najważniejsze wskaźniki monetyzacji gra przynosi skokowo większe przychody niż jej poprzedniczka. Czeka nas teraz praca związana z ulepszaniem produktu jak również pozyskiwaniem coraz większej ilości klientów. Przewidujemy, iż podobnie jak w przypadku pierwowzoru cykl życia wyniesie ponad 3 lata – komentuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Porównując parametry monetyzacyjne Real Boxing 2 Creed od dnia premiery do końca  2015 r. do Real Boxing 1 przychody z mikropłatności były większe o 600 proc.
– Jeśli dodamy do tego premierę Real Boxing 2 Rocky, oraz sprzedaż gry w Google Play, która ruszy w tym samym czasie jesteśmy spokojni o przyszłość całej marki- dodaje Kościelny. Marcowa aktualizacja gry to duże zmiany wewnątrz gry, dodanie znacznie bardziej rozpoznawalnych na całym świecie postaci m.in. Rockiego Balboa, Apollo Creeda, Clubbera Langa, Drago, a co za tym idzie dalsza możliwość ekspozycji w kanałach sprzedaży.

Oprócz inwestycji w rozwój gry Real Boxing 2, Vivid Games pracuje nad kolejnymi grami, w tym zapowiedzianym już Metal Fist, jak również pozyskaniem gier zewnętrznych producentów. – Jesteśmy w tak niekomfortowym momencie, że z racji zaawansowanych negocjacji nie możemy zbyt dużo powiedzieć o przyszłym portfolio. Prowadzimy m.in. rozmowy w zakresie pozyskania światowej klasy marki dla Metal Fist oraz niezapowiedzianych jeszcze nowych gier naszej produkcji. To bardzo ważny element strategii – podkreśla Remigiusz Kościelny.

Najpóźniej do końca drugiego kwartału 2016 r. Vivid Games chce przenieść notowania swoich akcji na rynek główny GPW. Między innymi dlatego spółka zdecydowała się na uwzględnieniu w wynikach następstw realizacji przez Giza Polish Ventures posiadanej przez fundusz opcji.
–  Zależało nam żeby wyniki kolejnych okresów już po wejściu na GPW nie były obciążone „ryzykiem” realizacji opcji przez GPV. Zależy nam na tym by nasi akcjonariusze mieli jak najbardziej transparentny obraz spółki – tłumaczy Roy Huppert, członek zarządu Vivid Games.

/informacja prasowa
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów

AktualnościWiadomości

Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online

AktualnościWiadomości

Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: