Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

UE chce przyspieszyć rozwój sieci gigabitowych

Dotychczasowe cele w zakresie rozwoju sieci w UE są już od dawna nieaktualne lub osiągnięte. Parlament Europejski i państwa UE zgodziły się co do ulepszeń.

Rozwój sieci gigabitowych w UE powinien umożliwić obywatelom szybsze surfowanie po Internecie. Negocjatorzy z Parlamentu Europejskiego i państw UE zgodzili się we wtorek na propozycję, która ma zastąpić obecną dyrektywę o obniżeniu kosztów łączy szerokopasmowych. Nowa ustawa ma na celu ograniczenie niepotrzebnie wysokich kosztów budowy infrastruktury łączności elektronicznej, które częściowo wynikają z procedur uzyskiwania zezwoleń przed budową lub modernizacją sieci. Procedury te są złożone, czasami długotrwałe i różnią się w zależności od państwa członkowskiego.

Ponadto należy przyspieszyć rozwój sieci oraz zapewnić wszystkim zaangażowanym osobom pewność prawa i przejrzystość. Operatorzy publicznych sieci łączności powinni także mieć możliwość stosowania skuteczniejszych procedur planowania i rozbudowy.

„W Europie rozbudowa sieci światłowodowych i 5G mogłaby być znacznie łatwiejsza przy mniejszych nakładach administracyjnych” – powiedziała belgijska minister telekomunikacji Petra de Sutter. Belgia sprawuje obecnie przewodnictwo w Radzie UE. „Rozwiązujemy te obciążenia administracyjne za pomocą tak zwanej ustawy o infrastrukturze gigabitowej”. Umożliwiłoby to obywatelom szybsze surfowanie dzięki światłowodom lub 5G. Państwa UE i Parlament muszą jeszcze zgodzić się na kompromis. Jest to uważane za formalność.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany modeli i słaba sprzedaż zmniejszają zyski Porsche

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Toyota ogłasza wykup akcji za miliard dolarów

AIAktualnościITWiadomości

SAP ze wzrostem zysków – ale redukcje etatów stają się coraz droższe

AktualnościWiadomości

Harris zebrała 81 milionów dolarów w 24 godziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły