Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

UE chce przyspieszyć rozwój sieci gigabitowych

Dotychczasowe cele w zakresie rozwoju sieci w UE są już od dawna nieaktualne lub osiągnięte. Parlament Europejski i państwa UE zgodziły się co do ulepszeń.

Rozwój sieci gigabitowych w UE powinien umożliwić obywatelom szybsze surfowanie po Internecie. Negocjatorzy z Parlamentu Europejskiego i państw UE zgodzili się we wtorek na propozycję, która ma zastąpić obecną dyrektywę o obniżeniu kosztów łączy szerokopasmowych. Nowa ustawa ma na celu ograniczenie niepotrzebnie wysokich kosztów budowy infrastruktury łączności elektronicznej, które częściowo wynikają z procedur uzyskiwania zezwoleń przed budową lub modernizacją sieci. Procedury te są złożone, czasami długotrwałe i różnią się w zależności od państwa członkowskiego.

Ponadto należy przyspieszyć rozwój sieci oraz zapewnić wszystkim zaangażowanym osobom pewność prawa i przejrzystość. Operatorzy publicznych sieci łączności powinni także mieć możliwość stosowania skuteczniejszych procedur planowania i rozbudowy.

„W Europie rozbudowa sieci światłowodowych i 5G mogłaby być znacznie łatwiejsza przy mniejszych nakładach administracyjnych” – powiedziała belgijska minister telekomunikacji Petra de Sutter. Belgia sprawuje obecnie przewodnictwo w Radzie UE. „Rozwiązujemy te obciążenia administracyjne za pomocą tak zwanej ustawy o infrastrukturze gigabitowej”. Umożliwiłoby to obywatelom szybsze surfowanie dzięki światłowodom lub 5G. Państwa UE i Parlament muszą jeszcze zgodzić się na kompromis. Jest to uważane za formalność.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Meta nie chce już płacić firmom medialnym za wiadomości

AktualnościTechnologieWiadomości

Volocopter otrzymuje zielone światło do produkcji seryjnej

AktualnościWiadomości

Docenianie to najskuteczniejszy sposób motywowania pracowników

AktualnościWiadomości

Szykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: