Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościsankcjeWiadomościwojna Ukraina

Tysiące Rosjan utknęło w Tajlandii

Kilka tysięcy Rosjan i kilkuset Ukraińców utknęło w Tajlandii w wyniku sankcji wobec Moskwy. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę wczasowicze utknęli w miejscu podróży w Azji Południowo-Wschodniej z powodu odwołanych lotów do domu, niebotycznie podwyższonych cen biletów lotniczych i blokady rosyjskich transakcji płatniczych.

Według tajlandzkich władz turystycznych około połowa z ponad 6000 zatrzymanych turystów przebywa na wyspie Phuket. Reszta spędza czas w innych kurortach, takich jak Koh Samui, Pattaya i Krabi.

Odkąd kraj w Azji Południowo-Wschodniej ponownie otworzył się dla międzynarodowych turystów, Rosjanie byli największą grupą podróżnych. W samym styczniu do kraju wjechało 23 000 Rosjan, około jednej piątej wszystkich wjeżdżających do kraju. Obecnie jednak dociera tylko ułamek.

Władze obiecały pomoc pozostawionym turystom. Mogą przedłużyć swoje wizy bez dodatkowych opłat. Mówiono, że nikt nie zostanie deportowany wbrew swojej woli. „Poprosiliśmy hotele o obniżenie cen i przedłużenie pobytu” – powiedział szef Stowarzyszenia Turystyki Phuket.

Na wyspie władze ustanowiły konsultację telefoniczną w języku rosyjskim. Trwają również prace nad udostępnieniem lotów powrotnych, w tym zarówno regularnych lotów regularnych, jak i lotów specjalnych.

Rosyjska ambasada w Bangkoku poinformowała na Facebooku, że rosyjskie władze „podejmą niezbędne środki, aby zapewnić powrót rosyjskich turystów”. Tajlandzka branża turystyczna, która po dwóch latach pandemii z niecierpliwością czekała na powrót wczasowiczów, wykazała zrozumienie: „Musimy być dobrymi gospodarzami i dbać o wszystkich” – powiedział szef urzędu turystycznego Yuthasak Supasorn.

Podobnie jak niektóre sąsiednie kraje Azji Południowo-Wschodniej, rząd Tajlandii próbował zachować neutralność po inwazji Rosji na Ukrainę. W lutym Tajlandia początkowo opublikowała oświadczenie składające się z zaledwie kilku zdań, w którym nie wymieniono Rosji. Mimo to Tajlandia była jednym ze 141 krajów, które głosowały za rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ potępiającą rosyjską inwazję.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły