Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościsankcjeWiadomościwojna Ukraina

Tysiące Rosjan utknęło w Tajlandii

 

Kilka tysięcy Rosjan i kilkuset Ukraińców utknęło w Tajlandii w wyniku sankcji wobec Moskwy. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę wczasowicze utknęli w miejscu podróży w Azji Południowo-Wschodniej z powodu odwołanych lotów do domu, niebotycznie podwyższonych cen biletów lotniczych i blokady rosyjskich transakcji płatniczych.

Według tajlandzkich władz turystycznych około połowa z ponad 6000 zatrzymanych turystów przebywa na wyspie Phuket. Reszta spędza czas w innych kurortach, takich jak Koh Samui, Pattaya i Krabi.

Odkąd kraj w Azji Południowo-Wschodniej ponownie otworzył się dla międzynarodowych turystów, Rosjanie byli największą grupą podróżnych. W samym styczniu do kraju wjechało 23 000 Rosjan, około jednej piątej wszystkich wjeżdżających do kraju. Obecnie jednak dociera tylko ułamek.

Władze obiecały pomoc pozostawionym turystom. Mogą przedłużyć swoje wizy bez dodatkowych opłat. Mówiono, że nikt nie zostanie deportowany wbrew swojej woli. „Poprosiliśmy hotele o obniżenie cen i przedłużenie pobytu” – powiedział szef Stowarzyszenia Turystyki Phuket.

Na wyspie władze ustanowiły konsultację telefoniczną w języku rosyjskim. Trwają również prace nad udostępnieniem lotów powrotnych, w tym zarówno regularnych lotów regularnych, jak i lotów specjalnych.

Rosyjska ambasada w Bangkoku poinformowała na Facebooku, że rosyjskie władze „podejmą niezbędne środki, aby zapewnić powrót rosyjskich turystów”. Tajlandzka branża turystyczna, która po dwóch latach pandemii z niecierpliwością czekała na powrót wczasowiczów, wykazała zrozumienie: „Musimy być dobrymi gospodarzami i dbać o wszystkich” – powiedział szef urzędu turystycznego Yuthasak Supasorn.

Podobnie jak niektóre sąsiednie kraje Azji Południowo-Wschodniej, rząd Tajlandii próbował zachować neutralność po inwazji Rosji na Ukrainę. W lutym Tajlandia początkowo opublikowała oświadczenie składające się z zaledwie kilku zdań, w którym nie wymieniono Rosji. Mimo to Tajlandia była jednym ze 141 krajów, które głosowały za rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ potępiającą rosyjską inwazję.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Amerykańskie organy antymonopolowe pozywają miliardową transakcję Microsoftu

AktualnościWiadomościZarządzanie

Maria Valdes zostaje dyrektorem produktu w firmie Puma

AktualnościWiadomości

Powrót świątecznych spotkań

AktualnościWiadomości

Czy Polacy potrzebują adrenaliny?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: