Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Turystyka ma się coraz lepiej

Konsekwencje pandemii korony należą już w dużej mierze do przeszłości – przynajmniej jeśli chodzi o temat podróży. W 2024 r. ludzie ponownie będą przyciągani do miejsc wakacyjnych. Recesja, inflacja, wojny i kryzysy nie mogą zniechęcić mieszkańców Niemiec do chęci podróżowania . 63 proc. zaplanowało już wyjazd wakacyjny trwający co najmniej pięć dni, jak podaje Fundacja BAT na rzecz Przyszłości w opublikowanej 40. analizie turystycznej.

W zeszłym roku było to o trzy punkty procentowe mniej, a przed pandemią korony było to tylko dwa punkty procentowe więcej w perspektywie do roku 2020. Tylko 18 (w poprzednim roku: 20) procent stwierdziło, że nie chce podróżować w tym roku. 19 procent nadal nie było pewnych. W ramach reprezentatywnego badania Instytut GfK przeprowadził ankietę online wśród 3000 kobiet i mężczyzn w wieku 18 lat i starszych w grudniu 2023 r. i styczniu 2024 r.

„Liczby te pokazują, jak chętnie obywatele Niemiec chcą urzeczywistnić swoje marzenia pomimo utrzymującej się niepewności” – stwierdziła Fundacja BAT. „Jeśli chodzi o kierunki podróży, trend w kierunku zagranicznych kierunków wakacyjnych będzie się utrzymywał, choć w tym roku najpopularniejszym kierunkiem podróży pozostaną Niemcy ”.

Pomimo wszystkich wyzwań „w 2024 r. podróżowanie pozostanie centralnym elementem życia wielu obywateli, na które są oni gotowi wydać dużo pieniędzy” – podkreślił dyrektor naukowy fundacji Ulrich Reinhardt. Według badania BAT podróże do innych krajów coraz częściej stają się głównym tematem przy wyborze miejsc podróży . Po tym, jak w zeszłym roku Niemcy były preferowanym głównym kierunkiem podróży z udziałem w rynku wynoszącym 37 procent, tylko 28 procent ankietowanych wskazało Niemcy jako główny cel wakacji w 2024 roku. 39 proc. celuje w europejskie destynacje, 16 proc. planuje podróż długodystansową.

Według badania na takie wyjazdy „był popyt również w zeszłym roku i prawie ponownie osiągnął poziom sprzed korony – pomimo zwiększonych kosztów lotów”. Szczególnie popularne są kraje Azji Dalekiego Wschodu, którym udało się znacząco zwiększyć swój udział w rynku. Jednak wszystkie pozostałe kierunki poza Europą również odnotowały wzrost rok do roku. „Niemcy są (znowu) gotowi zwiedzać świat i odkrywać obce kultury” – powiedział Reinhardt.

Z badania wynika, że ​​w 2023 roku Hiszpania i Włochy powiększą swoje czołowe pozycje wśród zagranicznych kierunków podróży. Skandynawia po raz pierwszy zajęła trzecie miejsce. Dla Reinhardta szczególnie poszukiwane ze względu na swój wizerunek były Szwecja, Norwegia, Finlandia i Dania. „Wielu podróżnym kraje nordyckie kojarzą się z przyrodą, bezpieczeństwem, wysokimi standardami jakości, atmosferą i wielką gościnnością.”

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: