Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Tropikalna burza Beryl może podnieść ceny ropy

Amerykańska straż przybrzeżna ostrzegła o możliwym zamknięciu portów w Teksasie od Corpus Christi do Houston z powodu burzy tropikalnej Beryl. Zamknięcie portów mogłoby tymczasowo wstrzymać przepływ ropy naftowej do rafinerii i paliw silnikowych z tych obiektów. Ruch żeglugowy został już ograniczony. Citgo Petroleum Corp w sobotę ograniczyło produkcję w rafinerii Corpus Christi w Teksasie, która produkuje 165 000 baryłek dziennie. Producent ropy naftowej Shell zakończył ewakuację pracowników z platformy produkcyjnej Perdido w Zatoce Meksykańskiej przed nadejściem burzy – podała firma.

Według amerykańskiej Agencji Informacji o Energii wydobycie na morzu w Zatoce Meksykańskiej stanowi około 14 procent całkowitej produkcji ropy naftowej w USA, wynoszącej około 1,8 miliona baryłek dziennie. Jakikolwiek wpływ na podaż może spowodować wzrost cen amerykańskiej ropy i ropy naftowej z wybrzeży. Oczekuje się, że burza tropikalna Beryl przybierze na sile i przekształci się w huragan, zanim w poniedziałek rano dotrze na ląd w Port Lavaca w Teksasie. Według National Hurricane Center w sobotę burza przemieszczała się z maksymalną prędkością wiatru 95 kilometrów na godzinę.

Na Karaibach cyklon osiągnął najwyższą siłę huraganu – kategorii 5. Od tego czasu Beryl osłabła i została zdegradowana do rangi burzy tropikalnej nad Meksykiem. W Meksyku Beryl uderzył w piątek w półwysep Jukatan jako huragan drugiego stopnia w pobliżu karaibskiego kurortu Tulum. Wyrywał drzewa z korzeniami i burzył znaki drogowe. W dużej części często odwiedzanego regionu wakacyjnego wyłączono prąd. Burza przeszła wcześniej przez kilka wysp karaibskich i pozostawiła tam ślad zniszczeń. Co najmniej jedenaście osób zginęło, w tym trzy w Wenezueli.

Według rządów na niektórych wyspach w południowo-wschodniej części Karaibów, należących do stanów Grenada, Saint Vincent i Grenadyny, ponad 90 procent domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Według dostawcy energii elektrycznej JPS w sobotę na Jamajce ponad 250 000 gospodarstw domowych nadal nie miało prądu.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły