Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Szwecja “pęka” i modyfikuje prawo dotyczące pandemii

 

Szwedzki Reichstag dał rządowi większą władzę w pandemii. W piątek, zgodnie z oczekiwaniami, większość posłów w Sztokholmie zagłosowała za ustawą pandemiczną, która nie tylko umożliwia rządowi podjęcie szerszych działań w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa , ale także sankcjonuje naruszenia.

Do tej pory w szczególności organ ds. Zdrowia wytyczał kurs kraju i wydawał zalecenia. W piątek po południu premier Stefan Löfven ogłosił wiążące ograniczenia ilości osób w studiach fitness, sklepach i obiektach sportowych. Powinno to uniknąć tłumów. Obowiązujący już górny limit maksymalnie ośmiu osób, które mogą spotykać się w przestrzeni publicznej, również został rozszerzony o imprezy prywatne. W przypadku naruszeń grożą teraz również grzywny. Ustawa wchodzi w życie w niedzielę i jest początkowo ograniczona do września.

Minister spraw społecznych Lena Hallengren powiedziała w piątek, że sytuacja infekcyjna w kraju jest nadal poważna i że rząd potrzebuje więcej instrumentów do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Droga Szwecji przez pandemię wywołała wiele sensacji, ponieważ, nie tylko z powodu braku wymogów prawnych, skupiała się przede wszystkim na edukacji i zaleceniach. W związku z szybko rosnącą liczbą infekcji, te stały się ostatnio zaostrzone. W Szwecji zachorowalność na 14 dni wynosi 785, w Niemczech 319. W Szwecji do tej pory ponad 9400 osób zmarło z powodu infekcji koronowej.

Oprac. Andrzej Mroziński

Polecane artykuły
AktualnościHRWiadomości

Jakie kompetencje przywódcze są kluczowe w obecnych czasach?

AktualnościPracaWiadomości

Będzie trudniej w 2021 r. o podwyżkę wynagrodzenia

AktualnościWiadomości

Jak media społecznościowe są powiązane z wolnością wypowiedzi

AktualnościCovid-19WiadomościZdrowie

Jak uodpornić ponad miliard ludzi?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: