Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościBankiFinanseWiadomości

Szwajcarzy zajrzą do kont nazistów

W Szwajcarii, przygotowuje się ustawę, która wreszcie  rozwiąże problem tysięcy tzw.  uśpionych kont bankowych. Rzeczniczka Swiss Bankers Association (SBA), potwierdziła informację w dzienniku “Welt am Sonntag”:, że powstała nowa regulacja prawna, zgodnie z którą wszystkie aktywa, które mają ponad 60 lat i są nieaktywne, nie ma na tych kontach żadnych operacji, muszą zostać takie konta upublicznione.” Stanie się to w ciągu roku. Zasada ta  dotyczy kont szwajcarskich i zagranicznych klientów.
Gazeta podaje, że odnosi się to do kont, które istniały od 1955 roku lub dłużej i nie były używane od 1965 roku. Badanie tych aktywów może doprowadzić do ustalenia śladów prowadzących do zagrabionych majątków oraz kosztowności przez nazistów i ukrytych przed zakończeniem II wojny światowej w bankach szwajcarskich.  Do tej pory upubliczniono konto z 1940 roku, na którym było zdeponowanych 1000 franków.

W latach 90. media podały do publicznej wiadomości, że na takich nieaktywnych kontach leżą  miliony należące do żydowskich ofiar nazizmu.

A tak swoją drogą, to ci znani z perfekcjonizmy Szwajcarzy powinni już dawno rozwiązać ten problem, bo chyba w stosunku do morderców i bandytów tajemnica bankowa nie obowiązuje.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak uniknąć rozczarowania po hossie?

AktualnościWiadomości

Natrętny telemarketing na celowniku UODO

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestycje w Polsce mogą nabrać tempa

AktualnościWiadomości

Ofiarami hejtu coraz częściej padają także firmy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: