Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Szef Fed nadal widzi przestrzeń do obniżki stóp procentowych w tym roku

Rezerwa Federalna prawdopodobnie obniży podstawową stopę procentową jeszcze w tym roku. „Większa niż oczekiwano aktywność gospodarcza w tym roku nie zmieniła znacząco oczekiwań Rezerwy Federalnej , że spadająca inflacja umożliwi obniżki stóp procentowych w tym roku” – powiedział w środę, według „ Wall Street Journal  ”, 71-letni prezes Fed Jerome Powell .

W ciągu ostatnich dwóch lat Rezerwa Federalna szybko podniosła stopy procentowe, aby przeciwdziałać wzrostowi inflacji, która osiągnęła najwyższy poziom od 40 lat. Od lipca Fed utrzymuje swoją kluczową krótkoterminową stopę procentową w przedziale od 5,25 do 5,50 procent

Chociaż inflacja znacznie spadła w stosunku do szczytu, pozostaje powyżej celu Fed wynoszącego 2%. A średnie ceny nadal znacznie przekraczają poziom sprzed pandemii, co jest źródłem niezadowolenia wielu Amerykanów i potencjalnym zagrożeniem dla reelekcji prezydenta Joe Bidena . Według preferowanej miary banku centralnego roczna inflacja wzrosła w lutym do 2,5 procent, znacznie poniżej maksymalnego poziomu 7,1 procent.

Niemniej jednak w swoim przemówieniu Powell starał się rozwiać wszelkie wątpliwości, jakoby tegoroczna kampania przed wyborami prezydenckimi mogła mieć wpływ na decyzje Fed w sprawie stóp procentowych. Fed spotka się w szczytowym momencie kampanii, w lipcu i wrześniu, i podejmie decyzję, czy obniżyć stopy procentowe.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: