Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościFinanseWiadomości

Szef Citigroup restrukturyzuje zarząd

Największy amerykański bank Citigroup przechodzi kompleksowe zmiany w zarządzaniu. Prezes Jane Fraser (56 l.) przedstawiła w środę największą od prawie 15 lat restrukturyzację, za pomocą której chce uprościć strukturę banku. Restrukturyzacja spowoduje likwidację kolejnych stanowisk pracy w największym banku, a jednocześnie Fraser będzie miał większą kontrolę nad poszczególnymi obszarami biznesowymi banku.

Jak donoszą „Financial Times” i „Reuters”, w środę największy bank powołał nowe kierownictwo składające się z pięciu nowych działów. Należą do nich: Shahmir Khaliq , który kieruje biznesem usług, Andrew Morton dla działu rynków, Peter Babej tymczasowo dla bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej, Gonzalo Luchetti dla biznesu konsumenckiego w USA i Andy Sieg dla działu majątku. Pod koniec miesiąca dołącza do Citigroup. W ramach zmian spółka oddziela się od Grupy Klientów Instytucjonalnych, która była dotychczas jej największym oddziałem. Zniesiona zostanie także rola lidera na szczycie tego obszaru biznesowego.

Nadal nie jest jasne, ile łącznie stanowisk pracy zostanie utraconych. Obecnie jest to nadal badane. Jednak w wyniku restrukturyzacji zlikwidowano już 35 komitetów. Citigroup poinformowała, że ​​spółka poszukuje obecnie dyrektora ds. bankowości inwestycyjnej i bankowości korporacyjnej. Szefowie każdej jednostki biznesowej będą raportować bezpośrednio do Frasera. Dzięki podjętym działaniom Fraser umacnia swoją pozycję i zbliża się o krok do celu, jakim jest usprawnienie działania banku i zwiększenie zysków. Akcje spółki w ostatnim czasie znacząco straciły na wartości na giełdzie.

Bank uzasadniał to posunięcie naciskiem na redukcję kosztów. Restrukturyzacja jest częścią ogłoszonych wcześniej długoterminowych planów Frasera. „Podejmujemy odważne decyzje, aby spełnić nasze zobowiązania wobec akcjonariuszy” – powiedział Fraser. Inwestorzy na giełdzie zareagowali na zmiany dość ostrożnie. Akcje spółki wzrosły w środę o 1,6 proc.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rafel RAT atakuje Androida. Na celowniku hakerów głównie nieaktualizowane systemy

AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: