Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościITTechnologieWiadomości

System sprzętów połączonych

 

W czasach inteligentnej elektroniki granice pomiędzy funkcjami poszczególnych urządzeń rozmywają się. Telewizory nie służą już wyłącznie do oglądania programów telewizyjnych, a telefony – wyłącznie do dzwonienia. Coraz częściej oczekujemy wielofunkcyjności i jednocześnie łatwej, intuicyjnej obsługi. Najnowsze urządzenia firmy Samsung są nie tylko wielozadaniowe, ale również łączą się ze sobą bezprzewodowo, ułatwiając w ten sposób zarządzanie domowym centrum rozrywki.

Trudno uwierzyć, że jeszcze na początku lat 90., większość urządzeń spełniała tylko jedną funkcję. Pierwsze telefony komórkowe służyły tylko do dzwonienia, nie miały nawet opcji wysyłania wiadomości tekstowych. Korzystanie z internetu możliwe było wyłącznie za pośrednictwem komputera podłączonego do modemu, zaś w telewizji obejrzeć można było zaledwie kilka kanałów. Rozwój technologiczny sprawił jednak, że od każdego urządzenia oczekujemy, że spełniać będzie wiele funkcji, zachowując przy tym łatwość obsługi, co jest trudne – każdy sprzęt posiada odmienny interfejs, oferuje różne możliwości czy wielkości ekranu. Dlatego też firma Samsung opracowała system rozwiązań, które sprawiają, że każde urządzenie, mimo ich różnorodności oraz bogactwa funkcji, obsługuje się bez trudu. A dzięki sprawnej oraz bezprzewodowej komunikacji między urządzeniami, stworzenie domowej strefy relaksu i zabawy jest jeszcze łatwiejsze.

Internet nie tylko na komputerze

Czasy, gdy oglądanie telewizji oznaczało ograniczanie się do ramówki oferowanej przez nadawców, szczęśliwie już minęły. Obecnie, dzięki dostępowi do internetu, każdy może stworzyć swoją własną, indywidualną listę programów, w pełni dostosowaną do upodobań lub nastroju.  Do surfowania po sieci bardzo często używamy urządzeń mobilnych, jednak oglądanie ulubionego serialu czy słuchanie muzyki na laptopie jest mało komfortowe, a jakość obrazu i dźwięku, delikatnie mówiąc, nie jest optymalna. Dzięki telewizorom Samsung Smart TV nie ma potrzeby uruchamiania komputera, aby obejrzeć programy online. Wbudowana karta sieciowa Wi-Fi pozwala na wygodne, bezprzewodowe połączenie odbiornika telewizyjnego z internetem, a co się z tym wiąże – dostęp do szeregu aplikacji, m.in. YouTube czy serwisów wideo na życzenie, a także do gier dla całej rodziny. Oznacza to, że mamy możliwość oglądania najnowszych produkcji filmowych i serialowych w wysokiej rozdzielczości oraz z bardzo dobrą oprawą dźwiękową.

Smartfon na telewizorze i telewizor na smartfonie

Niemal każdego dnia w pamięci smartfonów gromadzimy wiele wspaniałych materiałów – piękne zdjęcia czy spontanicznie nakręcone filmiki. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a te, na niewielkich ekranach telefonów są czasem trudne do dostrzeżenia. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest przeglądanie fotografii czy klipów na telewizorze. Aplikacja Samsung Smart View umożliwia przesyłanie plików multimedialnych zgromadzonych w pamięci telefonu do odbiornika telewizyjnego i obejrzenie ich w bardzo dobrej jakości. Co więcej, po sparowaniu sprzętów, smartfon może działać jak pilot zdalnego sterowania. Rodzaj systemu operacyjnego zainstalowanego w telefonie nie ma znaczenia – aplikacja współpracuje zarówno z Androidem, jak i iOS.

A co jeśli zależy nam, aby obraz z telewizora wyświetlić na urządzeniu przenośnym? To również żaden problem! Połączenie smartfonu z telewizorem możliwe jest także za pośrednictwem funkcji Szybkie Połączenie (Quick Connect)*. Pozwala ona na udostępnienie obrazu widocznego na ekranie telewizora na urządzenie mobilne. Rozwiązanie to sprawdzi się idealnie, np. gdy musimy opuścić na chwilę salon podczas oglądania meczu na żywo, a nie chcemy przegapić żadnej akcji.

Bezprzewodowy świat dźwięków

Oglądanie filmów w gronie znajomych czy wspólne granie w gry może być wielką przyjemnością, wymaga jednak odpowiedniej oprawy – zarówno wizualnej, jak i dźwiękowej. Przewodowe połączenie telewizora z soundbarem lub głośnikami zapewnia wprawdzie właściwy efekt, ale zwykle oznacza również plątaninę kabli i przedłużaczy. Aby zapewnić wygodę użytkowania oraz większą swobodę aranżacyjną w mieszkaniu, urządzenia Samsung parują się ze sobą bezprzewodowo – za pomocą sygnału Bluetooth lub sieci Wi-Fi. Dzięki temu soundbar czy głośniki można ustawić w dowolnym miejscu w pokoju i nadal cieszyć się fantastyczną jakością dźwięku.

Zarządzanie sprzętami również zostało uproszczone – zamiast kilku pilotów zdalnego sterowania, potrzebujemy jedynie smartfonu. Aplikacja Multiroom umożliwia bowiem kontrolowanie np. bezprzewodowych głośników Multiroom za pomocą telefonu lub tabletu. Głośniki łączą się ze sobą za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, co pozwala na ich rozstawienie w dowolnym pomieszczeniu.  Dzięki aplikacji zaś można udostępniać muzykę poprzez wszystkie głośniki Wi-Fi w całym domu, w tym również na bezprzewodowe soundbary Samsung. Oznacza to, że możemy swobodnie przemieszczać się po mieszkaniu, a wybrana ścieżka dźwiękowa zostanie odtworzona tam, gdzie akurat jesteśmy.

Polecane artykuły
AktualnościITWiadomości

Dzień Edukacji Technologicznej: cyberbezpieczeństwo musi stać się elementem edukacji już od szkoły podstawowej!

AktualnościEkologiaWiadomości

Auta elektryczne sposobem na kryzys energetyczny

AktualnościWiadomości

W ten sposób Meta potajemnie wypycha swoich pracowników

AktualnościWiadomościwojna Ukraina

Putin ogranicza swobodę podróżowania

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: