Langkawi - perła w koronie Malezji

AktualnościWiadomości

Sondaż CGTN: Chińska dyplomacja cieszy się dużym uznaniem na świecie

„Chiny i świat współpracując, osiągają wspólne cele!” – tak minister spraw zagranicznych Chin, Wang Yi, opisał relacje Chin z resztą świata podczas konferencji prasowej na temat dyplomacji w ramach Dwóch Sesji. W świecie pełnym niepewności, Chiny stają się stabilizującym czynnikiem.

W badaniu przeprowadzonym przez CGTN w 44 krajach na świecie, obejmującym 32 266 osób, respondenci generalnie docenili chińską politykę zagraniczną, podkreślając pozytywne działania Chin w zakresie międzynarodowego zarządzania i budowy sprawiedliwego porządku globalnego.

Z danych opublikowanych przez CGTN w ramach corocznego badania „Chiny w oczach świata” wynika, że z roku na rok wzrasta liczba osób, które mają pozytywną opinię o Chinach. Aż 89% respondentów uważa Chiny za państwo odnoszące sukcesy (wzrost o 4,8 punktu procentowego), 77,8% twierdzi, że Chiny to kraj godny szacunku (wzrost o 1,3 punktu), a 87,2% zauważyło wzrost międzynarodowego wpływu Chin (wzrost o 8,4 punktu).

Dodatkowo, rośnie liczba osób, które chcą odwiedzić Chiny. W ciągu dwóch lat odsetek osób postrzegających Chiny jako atrakcyjny kraj wzrósł o 14,8%, osiągając 72,7%.

Badanie zostało przeprowadzone przez CGTN we współpracy z Uniwersytetem Ludowym Chin oraz Instytutem Badań nad Międzynarodową Komunikacją. W badaniu wzięli udział respondenci z krajów rozwiniętych, takich jak USA, Wielka Brytania, Francja czy Australia, oraz z krajów rozwijających się, takich jak Brazylia, Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt czy RPA.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Dziedziczenie piętna – przekleństwo znanych nazwisk. Polska przypadłość czy uniwersalna niesprawiedliwość?

AktualnościWiadomości

Motywacja i rozwój jako dźwignie produktywności

AktualnościWiadomości

Po czym poznać profesjonalne biuro tłumaczeń języków skandynawskich oferujące usługi online?

AktualnościWiadomości

Jak uniknąć najczęstszych błędów w przetargach publicznych? Praktyczny poradnik dla uczestników szkoleń

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *