Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Sodexo kolejny raz wspiera Polską Akcję Humanitarną

 

Według danych Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego) w 2017 roku blisko 18% dzieci w Polsce było zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a jedno na czworo dzieci w naszym kraju doświadczało braku bezpieczeństwa żywieniowego. Dzieci jedzące mało lub źle, nie dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Istnieje wiele konsekwencji takiego stanu. Dziecko niedożywione jest osłabione, ma zmniejszoną koncentrację, bywa agresywne. Do tego słabiej się uczy, gorzej się rozwija i – z powodu mniejszej odporności – częściej choruje. Jedną z metod przeciwdziałania zjawisku niedożywienia w Polsce jest program Pajacyk.

– W ramach programu Pajacyk finansujemy zdrowe posiłki dzieciom, które z różnych względów przychodzą do szkoły głodne, nie mają drugiego śniadania lub nie jest ono w pełni wartościowe. Nie jesteśmy w stanie zapewnić takiej pomocy wszystkim potrzebującym, lecz – dzięki współpracy z takimi partnerami jak Sodexo – posiłków z roku na rok może być więcej. Dodatkowo motywujący jest fakt, że pomagając tym dzieciom, dbamy również o ich przyszłość – powiedział Rafał Wawrzyńczyk, Specjalista ds. Współpracy z Biznesem z Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Sodexo od 20 lat dofinansowuje posiłki dzieciom na całym świecie w ramach akcji Sodexo Stop Hunger, której celem jest walka z niedożywieniem wśród najmłodszych. Współpraca polskiego oddziału Sodexo z Polską Akcją Humanitarną rozpoczęła się w 2016 roku

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

JACEK KAWALEC zaprasza na muzyczne spotkanie on-line

AktualnościWiadomości

Polacy coraz chętniej wybierają diety pudełkowe

AktualnościWiadomości

10 USD lub 4500 USD - pytanie o cenę leku na Covid

AktualnościWiadomości

Polska Grupa Supermarketów wprowadza na rynek własną markę piwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: