Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościHandelWiadomości

Sieć Lewiatan traci jedyną lokalizację w Otwocku. W tle proces sądowy.

 

Lewiatan Otwock, jeden z najdłużej działających sklepów, należących do sieci 160 placówek Lewiatan Mazowsze, został zmuszony do zakończenia działalności w wyniku cofnięcia franszyzy. To pierwszy w historii przypadek, gdy Lewiatan cofa franszyzę właścicielowi sklepu i udziałowcowi sieci..

– Decyzja o cofnięciu franszyzy jest o tyle zdumiewająca, że nasza placówka od lat zaliczana jest do czołówki sklepów pod względem jakości i oceny standardów pracy – podkreśla Marek Kocko, który od 13 lat był w Zarządzie Lewiatan Mazowsze, skupiającej już 160 placówek.

To jedna z 16 regionalnych spółek firmy Lewiatan Holding, której sieć ma już ok. 3000 placówek w kraju. Marek Kocko od kilkunastu lat budował sieć na Mazowszu i aktywnie brał udział w pracach standaryzujących działalność Lewiatana.

Lewiatan Otwock był wielokrotnie oceniany jako bardzo dobry sklep. Tymczasem decyzja mazowieckiej centrali zmusiła właściciela do zamknięcia placówki i zwolnienia 10 pracowników. Kilkuset klientów podpisało petycję do władz Lewiatana w obronie sklepu.

– Skierowałem oficjalne pismo do centrali odwołujące się od tej, niekorzystnej decyzji. Jednocześnie przygotowujemy pismo do Sądu, żądając zadośćuczynienia ze strony Lewiatana Mazowsze. Niestety decyzja o zamknięciu sklepu podjąłem ostatecznie – dodaje Marek Kocko. To kolejny sygnał o rozstaniu się pojedynczych placówek z siecią w ostatnim roku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Firmy inwestują w innowacje, ale nie wykorzystują zewnętrznego wsparcia finansowego

AktualnościWiadomości

5 czynników, które wpływają na wydajność pracowników

AktualnościWiadomości

Checkpoint Systems prezentuje przełomowe rozwiązania technologiczne na targach EuroShop 2020

AktualnościWiadomości

Jak najwięksi w Polsce walczą o reputację i jak przygotować się na przyszłość?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: