Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AIAktualnościSztuczna inteligencjaTechnologieWiadomości

Samsung zwiększa zyski ponad piętnastokrotnie

Rosnące ceny chipów w wyniku dużego popytu na sztuczną inteligencję (AI) w dalszym ciągu poprawiają wyniki giganta elektronicznego Samsunga. Lider rynku chipów pamięci, smartfonów i telewizorów w swojej kwartalnej prognozie na miesiące od kwietnia do czerwca zakłada, że ​​zysk operacyjny wzrósł rok do roku ponad piętnastokrotnie. Jak wynika z giełdowego komunikatu południowokoreańskiej spółki, zyski z podstawowej działalności mają wynieść 10,4 biliona wonów (około 7 miliardów euro). W drugim kwartale ubiegłego roku było to 670 miliardów wonów.

Dane za ostatni kwartał były znacznie powyżej oczekiwań rynkowych. Samsung Electronics spodziewa się wzrostu sprzedaży o 23 procent do 74 bilionów wonów (49,6 miliarda euro). Tradycyjnie grupa publikuje dokładniejsze dane dopiero w późniejszym terminie.

Podobnie jak inni producenci chipów, Samsung czerpie korzyści przede wszystkim z dużego popytu na półprzewodniki niezbędne do rozwoju sztucznej inteligencji. W szczególności znacznie wzrosło zapotrzebowanie na chipy o dużej przepustowości (HBM), które są wykorzystywane przy opracowywaniu i obsłudze platform AI i które są również produkowane m.in. przez firmę Samsung. Jak wynika z wyliczeń badaczy rynku, w pierwszym kwartale 2024 roku Samsung odebrał Apple pierwsze miejsce na rynku smartfonów .

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły