Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Rzym chce sprzedać ITA Airways amerykańskim korporacjom

Lufthansa poniosła porażkę w planach przejęcia włoskich państwowych linii lotniczych Ita Airways . Ministerstwo Finansów poinformowało w środę, że Lufthansa i jej partner, firma żeglugowa MSC  , nie powinni od teraz prowadzić wyłącznych negocjacji, ale inwestor Certares.

Amerykanie, którzy współpracują z rywalami Lufthansy Delta i Air France-KLM, również złożyli ofertę prywatyzacyjną w Rzymie. Obie strony w ostatnim czasie poprawiły swoją ofertę.

Ministerstwo Finansów w Rzymie poinformowało, że oferta Certares bardziej odpowiada wymogom sformułowanym w lutym przez rząd dla przejęcia następcy tradycyjnej spółki Alitalia. Po negocjacjach z Certares wiążące umowy sprzedaży zostaną podpisane tylko wtedy, gdy państwo będzie usatysfakcjonowane szczegółami.

Duet MSC/Lufthansa był faworytem do samego końca. Linia kontenerowa i rejsowa oraz niemiecka linia lotnicza chciały przejąć 80 proc. udziałów w ITA, którą wyceniono wyceniono na około 850 milionów euro. Na słabym rynku udział Lufthansy spadł o 0,6 proc., zgodnie z rynkiem, a ostatnio spadł do 5,90 euro.

W rezultacie Certares złożył ofertę na około 55 proc. akcji. W przeciwieństwie do MSC i Lufthansy, państwo włoskie ma więcej do powiedzenia w decyzjach.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: