Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rosyjscy i sudańscy hakerzy zaatakowali Play?

W czwartek 8 lutego Anonymous Sudan wraz z grupą prorosyjskich haktywistów z Just Evil miały zaatakować P4, operatora marki Play – informują eksperci Check Point Research w swoim wewnętrznym raporcie OSINT. Na potwierdzenie swoich słów cyberprzestępcy zaprezentowali wykres ze strony NetBlocks.org.
Rosyjscy hakerzy z Just Evil (dawniej Killnet) i Anonymous Sudan zaatakowali sieć czołowego dostawcy mobilnego internetu w Polsce (P4), aby zablokować zdalną naprawę sprzętu NATO na Ukrainie – wynika z rosyjskojęzycznych źródeł.
– Atak miał charakter ideologiczny. Grupy te atakują państwa NATO stojące po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją. Dodatkowo Anonymous Sudan podkreślają proizraelskie stanowisko polski w konflikcie na Bliskim Wschodzie – uważają eksperci Check Point Research.
Pierwsza fala ataków rozpoczęła się w środę wieczorem. Kolejnego dnia prędkość w sieciach dostawcy Play miała spaść do 0,3 megabitów na sekundę i być przerywana. Jako dowód Anonymous Sudan zaprezentował wykres ukazujący zakłócenia danych opublikowany przez NetBlocks.org.
Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Volocopter otrzymuje zielone światło do produkcji seryjnej

AktualnościWiadomości

Docenianie to najskuteczniejszy sposób motywowania pracowników

AktualnościWiadomości

Szykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach

AktualnościWiadomości

Mały wybór mieszkań na rynku zwraca inwestorów w kierunku domów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: