Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Rosyjscy hakerzy atakują Polskę w przeddzień wyborów samorządowych. Celem infrastruktura komunikacyjna Polski

Powiązana z Rosją grupa haktywistów NoName057(16) nadal stara się destabilizować sprawne funkcjonowanie naszego kraju przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Wczorajszy atak był powiązany z protestem kierowców taksówek a celem firmy infrastruktury krytycznej w Polsce – system opłat za autostrady, bilety, parkingi mPay, system opłat za autostrady e-TOLL oraz Gdańskie Przedsiębiorstwa Transportoweinformują w raporcie OSINT analitycy Check Point Research.

NoName57(16)-Telegram,March27,2024

NoName057 (16) tłumaczy swoje ataki odwetem za inicjatywę militarnego i logistycznego wsparcia jakie nasz kraj niesie Ukrainie.

– Celem rosyjskich grup jest zaburzanie sprawnego działania instytucji publicznych i wzmożenie niepokoju w Polsce jako aktywnym partnerze, wspierającym Ukrainę podczas wojny komentował wcześniejsze próby ataków Wojciech Głażewski, country manager firmy Check Point Software w Polsce.

NoName057(16) to wspierana przez rząd Federacji Rosyjskiej grupa hakerów, która komunikuje się aktywnie za pośrednictwem platformy Telegram, gdzie ma ponad 6000 obserwujących na swoim anglojęzycznym kanale i ponad 61 000 na swoim głównym kanale rosyjskojęzycznym. Hakerzy przechwalają się swoimi atakami i chcą zainspirować innych cyberprzestępców do przyłączenia się do ataków.

W cyberprzestrzeni od dłuższego czasu trwa wojna cybernetyczna, towarzysząca konfliktowi na Ukrainie. W ostatnim czasie widzimy, że polskie firmy stają obecnie w obliczu około 1050-1150 cyberataków tygodniowo. Dlatego istotne jest, aby nie lekceważyć zagrożeń i korzystać z najlepszych dostępnych technologii bezpieczeństwadodaje Wojciech Głażewski z Check Point Software Technologies.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: