Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Raj podatkowy Mediolan przyciąga bogatych ludzi

Powszechnie wiadomo, że bogaci ludzie lubią poznawać ludzi takich jak oni. Osoby ciężko pracujące prawdopodobnie nie wiedzą, że Mediolan jest bardzo popularny wśród zamożnych emigrantów. Odkąd Włochy wprowadziły hojne ulgi podatkowe osiem lat temu, tysiące zamożnych ludzi przeniosło się do północnowłoskiej metropolii. Włochy, ale także region Mediolanu oferują zachęty podatkowe w postaci stałego podatku w wysokości 100 000 euro od wszystkich dochodów zagranicznych dla każdego, kto się tam osiedli. Włochy, jak donosi „Financial Times”  , oferują także ulgę podatkową w wysokości aż 70 proc. od dochodów każdemu, zarówno Włochowi, jak i obcokrajowcowi, który przeprowadza się do kraju z zagranicy.

Jednocześnie Włochy i Mediolan wydają się czerpać korzyści z zaostrzenia przepisów podatkowych w innych krajach lub z tego, że brexit spowodował mniej atrakcyjność biznesu transgranicznego. Fakt, że Mediolan w coraz większym stopniu przyciąga zamożnych ludzi, może wynikać również z faktu, że w mieście działa wiele elitarnych klubów członkowskich.

Firma private equity założona w 2008 roku przez Mauro Morettiego (70 l.) nabyła willę przy centralnej Via dei Giardini w 2022 roku za 33 miliony euro. Z raportu wynika, że ​​willa była wcześniej prywatną rezydencją byłego szefa Versace. Jak wynika z prezentacji marketingowej, budynek jest obecnie remontowany i po ukończeniu na czterech piętrach znajdzie się część zewnętrzna, sala klubowa, biblioteka i dwie restauracje. Według „FT” składka członkowska „The Wilde” powinna wynosić 3500 euro plus opłata za wstęp w wysokości 1250 euro. Mówi się, że w latach 2025–2028 planowane są kolejne oddziały klubu w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.

Three Hills Capital Partners zarządza aktywami o wartości około 2,5 miliarda euro i od niedawna inwestuje w sektorze luksusowych hoteli. Przed zakupem grupy restauracyjnej Sant Abroeus w 2020 roku Three Hills Capital Partners była zaangażowana w średniej wielkości firmy spożywcze, takie jak brytyjska sieć burgerów Byron. W 2018 roku firma zainwestowała także w azjatycką sieć spożywczą Wagamama.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły