Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Producent kamperów Knaus Tabbert rozszerza produkcję

Po tym, jak cena producenta samochodów Knausa Tabberta spadła niedawno do rocznego minimum poniżej 60 euro, w poniedziałek rano gwałtownie wzrosła o około sześć procent do 66,60 euro. Na wykresie akcja Knausa Tabberta ponownie przekroczyła średnioterminową odpowiednią linię średniej 100-dniowej.

Firma chce zwiększyć sprzedaż do dwóch miliardów euro do 2025 roku – i zainwestować w rozwój produkcji, aby móc sprostać zwiększonemu popytowi w czasach pandemii. Rada Nadzorcza wyraziła zgodę na rozbudowę mocy produkcyjnych z obecnych ok. 30 tys. do ponad 50 tys. jednostek do 2025 r. Około 220 milionów euro ma zostać zainwestowanych w rozbudowę zakładów produkcyjnych do 2025 roku. W związku z tym zakład w Nagyoroszi (Węgry) jest znacznie rozbudowywany. Jednocześnie w centrali w Jandelbrunn poszukuje się silnego wzrostu produkcji. Dotychczasowa polityka dywidendowa (dystrybucja ok. 50% wyniku netto) zostanie jednak utrzymana.

Spółka jest notowana na giełdzie od września ubiegłego roku. Popyt na produkty jest wysoki, ale jak dotąd ograniczał się do papierów. Biorąc pod uwagę cenę emisyjną 58 euro, udział ten był ostatnio tylko o 15 procent wyższy. Dla porównania: indeks małych akcji SDax, w którym spółka chciałaby awansować, wzrósł w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o ponad 40 proc.

Knaus Tabbert ma obecnie wartość rynkową prawie 700 milionów euro. Ponieważ większość akcji należy do inwestorów finansowych, kapitalizacja rynkowa akcji w wolnym obrocie, która jest wymagana do włączenia do indeksu selekcji Dax, wynosi obecnie około 260 milionów euro. Oznacza to, że firma jest prawdopodobnie zbyt mała, aby móc przejść do SDax, gdy indeks zmieni się we wrześniu. Największym pojedynczym inwestorem jest holenderski inwestor finansowy HTP.

Manuel Taverne, szef działu relacji inwestorskich spółki, powiedział w lipcu w wywiadzie dla portalu rynku kapitałowego goingpublic.de, że włączenie do SDax jest jednym z celów jego pracy. „Niektórym może to zabrzmieć megalomanem, ale jestem głęboko przekonany, że możemy osiągnąć ten cel. Jeśli jesteśmy w SDax dopiero za pięć lat, nie wykonałem swojej pracy dobrze; dwa lata – to powinno być możliwe”.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: