Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Problemy makroekonomiczne negatywnie wpływają na rynki towarowe

Dolar amerykański, który od czasu złagodzenia retoryki 30 stycznia przez Federalny Komitet Otwartego Rynku codziennie się umacnia, jedynie nasilił obawy na rynku. Indeks, który monitoruje koszyk 22 kluczowych surowców, traci na wartości w efekcie dalszych strat gazu ziemnego i nowego spadku cen ropy naftowej. Pomimo coraz gorszych prognoz dla wzrostu gospodarczego metale przemysłowe zdołały utrzymać swoją pozycję dzięki metalom o umiarkowanej prognozowanej podaży, takim jak miedź czy nikiel.

Pallad, kolejny metal, którego podaż jest ograniczona, utrzymał wsparcie pomimo pewnej realizacji zysków przez inwestujących w złoto, a także w platynę. Po rajdzie do poziomu 1 326 USD/uncja, który zapoczątkowało posiedzenie FOMC, złoto straciło na wartości w odpowiedzi na aprecjację dolara, a następnie ponownie znalazło wsparcie ze względu na redukcję zapasów w wyniku obaw, że Stany Zjednoczone i Chiny nie zdołają dojść do porozumienia w sprawie handlu przed 1 marca, kiedy wejdą w życie kolejne taryfy celne.

Na rynku zbóż przed publikacją licznych kluczowych raportów w sprawie rolnictwa w piątek 2 lutego sytuacja była zróżnicowana; raporty te dotyczyły m.in. światowej podaży i popytu (WASDE), kwartalnych zapasów w Stanach Zjednoczonych oraz areału upraw pszenicy ozimej w 2019 r. Trwający aż 35 dni paraliż administracji amerykańskiej spowodował, że rolnicy, fundusze hedgingowe i spekulacyjne nie miały dostępu do informacji niezbędnych dla ich działalności inwestycyjnej w obszarze głównych upraw, w tym soi, kukurydzy i pszenicy.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany klimatyczne spowodują wzrost cen wody i żywności

AktualnościWiadomości

Od przyszłego roku główny wskaźnik na rynku finansowym w nowym standardzie

AktualnościWiadomości

Rządowa chmura obliczeniowa poprawi bezpieczeństwo IT w samorządach

AktualnościWiadomości

Zatrudnienie młodocianych pracowników tylko pod pewnymi warunkami

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: