Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Prawdopodobieństwo recesji w Niemczech wynosi 74 proc

Z badania wynika, że ​​i tak już wysokie ryzyko recesji w Niemczech ponownie wzrosło. Jak ogłosił przy związkowym Instytucie Makroekonomii i Badań Ekonomicznych (IMK), prawdopodobieństwo tego wzrosło do 74 procent w okresie od września do listopada. Na początku sierpnia przez kolejne trzy miesiące wynosił jeszcze 71,5 proc.

Wskaźnik działający zgodnie z systemem sygnalizacji świetlnej – skupiający dane o najważniejszych wskaźnikach gospodarczych – nadal świeci na czerwono, sygnalizując poważne ryzyko recesji. „Niemieckiej gospodarce w dalszym ciągu brakuje impulsów wzrostowych” – stwierdził ekspert IMK Peter Hohlfeld. „Nadal wieje przeciwny wiatr z niemal wszystkich kierunków”.

Zdaniem instytutu fakt, że ryzyko recesji nie maleje, sugeruje, że oczekiwane ożywienie konsumpcyjne opóźnia się i prawdopodobnie rozpocznie się dopiero pod koniec roku. Podwyżki płac w II kwartale 2023 r. po raz pierwszy od ponad roku były w stanie zrekompensować utratę siły nabywczej spowodowaną inflacją. Ponieważ jednak inflacja cen jedynie spowalnia, dynamika płac realnych pozostaje niska. Zdaniem IMK nie następuje zatem jeszcze całkowite ożywienie spożycia prywatnego.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: