Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Polskie filmy na pokładach ponad 100 samolotów Lufthansy

Z początkiem czerwca pasażerowie Lufthansy, wiodącej grupy lotniczej w Europie, otrzymają nieodpłatnie pakiet polskich filmów. Jest to kolejny już partner włączający się w projekt Picture Poland, który jest pierwszym na świecie projektem mającym na celu promocję kinematografii jednego państwa w  liniach lotniczych.

– To dla nas wielka satysfakcja, że filmy polskich twórców będzie można obejrzeć w samolotach tak renomowanego i cenionego przez pasażerów przewoźnika jak Lufthansa – powiedziała Magdalena Sroka. Pięć wybranych tytułów to produkcje reprezentatywne dla polskiej kinematografii ostatnich lat. To filmy, które odniosły międzynarodowy sukces oraz zyskały uznanie i popularność wśród widzów – dodała dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

– Bardzo cieszymy się, że polskie filmy wzbogacą naszą szeroką ofertę ponad 100 filmów w 9 językach. Program rozrywki pokładowej Lufthansy gwarantuje świetną zabawę podczas podróży – zarówno na ekranie monitora w oparciu fotela na rejsach międzykontynentalnych, jak i w rozrywkowej aplikacji mobilnej Lufthansy podczas wybranych rejsów średniej długości. Nieustannie inwestujemy w nasz produkt pokładowy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Poprzez inicjatywę jaką jest Picture Poland, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Lufthansa umożliwiają licznej grupie odbiorców kontakt z tytułami reprezentującymi różne rodzaje i gatunki filmowe. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy – szczególnie u cudzoziemców – o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.

Od 1 czerwca br. na pokładach samolotów niemieckiego przewoźnika będzie można obejrzeć pięć filmów w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Są to laureaci Oscarów: Ida w reż. Pawła Pawlikowskiego i Piotruś i wilk reż. Suzie Templeton oraz  nagrodzony za najlepszą reżyserię na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym
– Imagine w reż. Andrzeja Jakimowskiego, zwycięzca Konkursu Filmów Dokumentalnych podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie – Deep Love w reż. Jana P. Matuszyńskiego, a także nagradzany na festiwalach i lubiany przez widzów film Waldemara Krzystka 80 milionów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: