Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Podróże nadal pozostają drogie

Pomimo inflacji i zmian klimatycznych turystyka na całym świecie kwitnie. Klienci muszą w dalszym ciągu oczekiwać rosnących cen. Turyści będą musieli także przygotować się na wysokie ceny wycieczek w nadchodzących latach. Na przykład popyt na zakwaterowanie w hotelach lub rejsy wycieczkowe rośnie silniej niż kiedykolwiek wcześniej, podaje hamburski ubezpieczyciel kredytów Allianz. Przedsiębiorstwa działające w branży miały znacznie większą siłę cenową niż dawniej.

Z badania wynika, że ​​na całym świecie około 10 procent więcej osób będzie podróżować samolotem. Również ze względu na słabe euro Europa pozostaje zdecydowanie najważniejszym regionem docelowym turystów na całym świecie. „Rzeczywiste stopy procentowe oszczędności pozostają niskie, dlatego wiele osób inwestuje swoje pieniądze w podróże na duże odległości. Obywatele USA również korzystają na silniejszym dolarze, który zapewnia im większą siłę nabywczą za granicą” – stwierdza w oświadczeniu szef Allianz Trade Milo Bogaerts. 

Obłożenie hoteli na całym świecie osiągnęło w maju 68 procent, co stanowi najwyższy poziom od czasu pandemii. Rynek rejsów wycieczkowych również znacznie się ożywił w 2023 r., a w tym roku wzrośnie o kolejne 15 procent. Najwięksi operatorzy spodziewali się, że lato 2024 r. przewyższy lato 2019 r. zarówno pod względem liczby pasażerów, jak i zysków.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły