Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Paramount zapewnia mega kontrakt w Hollywood

Najbardziej tradycyjne hollywoodzkie studio Paramount i firma produkcyjna Skydance Media zgodziły się na fuzję. Obie firmy ogłosiły to w niedzielny wieczór. Zatwierdzenie przez zarząd studia filmowego Paramount, które pogrąża się w długach, jest następstwem wstępnego porozumienia z zeszłego tygodnia. Stanowi to, że National Amusements, większościowy udziałowiec Paramount, zostanie sprzedany założycielowi Skydance Davidowi Ellisonowi (41 l.) i jego partnerom. 

Zatem władza w Paramount przechodzi teraz z rodziny Shari Redstone (70 l.), prezes National Amusements, na miliardera Ellisona. Redstone przekaże większościowy pakiet swojej rodziny w Paramount. Do transakcji doszło zaledwie kilka tygodni po tym, jak 11 czerwca Shari Redstone nieoczekiwanie zerwała negocjacje ze Skydance. Następnie Skydance poprawiło swoją ofertę dla National Amusements, która kontroluje 77 procent udziałów w Paramount z prawem głosu, do 1,75 miliarda dolarów. Fuzja łączy obecnie najbardziej tradycyjne studio Hollywood z wschodzącą firmą produkcyjną.

W Paramount nakręcono takie klasyki jak „Chinatown”, „Ojciec chrzestny” i „Śniadanie u Tiffany’ego”. Skydance był partnerem finansowym przy kilku ostatnich dużych filmach, w tym „Top Gun: Maverick”, „Mission: Impossible – Dead Reckoning” i „Star Trek Into Darkness”. Transakcja oznacza koniec epoki dla Redstones, których zmarły patriarcha Sumner Redstone przekształcił rodzinną sieć drive-in w imperium medialne, które obejmuje także Paramount Pictures, CBS i sieci telewizji kablowej Comedy Central, Nickelodeon i MTV.

Z drugiej strony David Ellison, syn założyciela Oracle Larry’ego Ellisona (79 l.) i założyciel Skydance, czyni tę transakcję nowym silnym człowiekiem w Hollywood. Przejmie firmę medialną stojącą przed wieloma wyzwaniami w związku z rewolucją w zakresie przesyłania strumieniowego wideo do góry nogami w branży rozrywkowej.

Od końca 2019 roku Paramount stracił na wartości prawie 17 miliardów dolarów. Głównym powodem jest to, że tradycyjna działalność telewizyjna firmy podupada szybciej, niż usługa transmisji strumieniowej Paramount+.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły