Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AIAktualnościWiadomości

OpenAI wprowadza program do klonowania głosu

„Voice Engine wykorzystuje wprowadzany tekst i zaledwie 15-sekundową próbkę dźwięku, aby wygenerować naturalnie brzmiącą mowę, bardzo podobną do mowy oryginalnego mówcy” – podała w piątek amerykańska firma. OpenAI pracuje nad programem od 2022 roku, m.in. nad udoskonaleniem oprogramowania konwertującego tekst na mowę.

W styczniu fałszywe rozmowy telefoniczne podsyciły strach przed manipulacją przy użyciu sztucznej inteligencji w wyścigu o Biały Dom. W automatycznych rozmowach głos łudząco podobny do głosu prezydenta USA Joe Bidena wzywał Demokratów w New Hampshire, aby nie brali udziału w prawyborach. Takie tzw. automatyczne połączenia telefoniczne są powszechnym narzędziem kampanii wyborczej w USA.

OpenAI w swoim komunikacie odniosło się także do możliwości aplikacji. Wraz z partnerem OpenAI zbadało, w jaki sposób głosy syntetyczne mogą wspierać naukę czytania. Voice Engine ma również potencjał, jeśli chodzi na przykład o tłumaczenie filmów i podcastów, co może dotrzeć do szerszego grona odbiorców. W każdym razie ważne jest, aby sklonowany głos najpierw okazał się wygenerowany przez sztuczną inteligencję.
Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: