Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Obraz Picassa sprzedany na aukcji za 103 miliony dolarów

 

Obraz hiszpańskiego malarza Pabla Picassa został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za 103,4 miliona dolarów (85,4 miliona euro). Cena za dzieło „Kobieta siedząca przy oknie  (Marie-Thérèse)”, ukończone w 1932 r., wyniosła w czwartek w Christie’s 90 milionów dolarów w 19-minutowym konkursie licytacyjnym. Wraz z opłatami i prowizjami nowy właściciel musi zapłacić za niego 103,4 miliona dolarów.

Poprzedni właściciel nabył obraz dopiero osiem lat temu. W tym czasie zapłacił za niego w Londynie 28,6 miliona funtów (33,3 miliona euro), mniej niż połowę osiągniętej ceny. W międzyczasie pięć dzieło Picassa przekroczyło symbolicznie znaczącą kwotę 100 milionów dolarów. Najwyższą cenę za dzieło Picassa osiągnięto w 2015 roku: 179,4 mln dolarów za obraz „Kobiety Algieru”.

Ogromna cena za „Kobietę siedzącą  przy oknie” Picassa pokazuje, że pomimo pandemii koronawirusa rynek sztuki nadal kwitnie. Ostatnio dzieło sztuki przekroczyło granicę 100 milionów dolarów w 2019 roku. W tym czasie obraz z serii „Grainstack” francuskiego impresjonisty Claude’a Moneta został sprzedany na aukcji w Sotheby’s w Nowym Jorku za 110,7 miliona dolarów.

 

Polecane artykuły
AktualnościITWiadomości

Hakerzy wykradli cenne informacje od producenta gier FIFA

AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: