Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Nowa osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo platformy w X

Mowa nienawiści staje się coraz większym problemem ekonomicznym platformy Elona Muska. Nawoływania do przemocy i antysemityzmu nie są zbyt atrakcyjne dla odbiorców reklam. Nowy personel powinien to naprawić. Następca Elona Muska na Twitterze, X, znalazł nowych managerów, którzy sprawią, że platforma będzie bezpieczniejsza dla użytkowników i firm. Kylie McRoberts jako dyrektor ds. bezpieczeństwa zajmie się kwestią mowy nienawiści i innych treści ekstremistycznych. Ponadto Yale Cohen powinno uatrakcyjnić usługę dla firm, jak podaje X. Cohen wywodzi się z branży reklamowej.

Mowa nienawiści to także problem biznesowy X. Serwis opiera się na przychodach z reklam – a firmy nie chcą, aby ich marki pojawiały się obok postów nawołujących do przemocy czy haseł antysemickich. Odkąd Musk przejął Twittera jesienią 2022 r., przychody z reklam spadły o połowę. Miliarder technologiczny obiecał radykalną wolność słowa na Opiera się na surowym ograniczeniu dystrybucji postów zawierających problematyczną treść, zamiast je usuwać. Od czasu przejęcia odeszło już dwóch managerów ds. bezpieczeństwa.

Kilka miesięcy temu badacze internetowi pokazali, jak obok antysemickich postów mogą pojawiać się reklamy znanych marek. Musk odpowiedział, że przykłady zostały sztucznie skonstruowane i nie odpowiadają codziennemu użyciu. Kilku dużych klientów zajmujących się reklamą ograniczyło obecnie swoje wydatki na X lub całkowicie zaprzestało wydatków.

Musk obraził reklamodawców

Wyznaczona przez Muska szefowa X, Linda Yaccarino, próbuje ich przekonać, że platforma zapewnia bezpieczne środowisko dla ich marek. Tymczasem Musk podczas swojego wystąpienia kilka miesięcy temu obraził zbuntowanych reklamodawców, twierdząc, że to oni będą winni, jeśli X zawiedzie. Musk, powiązany politycznie z amerykańską prawicą, szczególnie brutalnie atakuje firmę Disney i jej szefa Boba Igera.

Sam właściciel X wywołał skandal, określając post zawierający antysemicką teorię spiskową jako „faktyczną prawdę”. Musk powiedział później, że to pomyłka i nieporozumienie, i przeprosił. X podkreślił we wtorek, że w serwisie wolność słowa i bezpieczeństwo muszą współistnieć.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: